Trwa ładowanie...
d33l5pe

"FAZ": Schulz chce być kandydatem na kanclerza Niemiec

• Bycie następcą Franka-Waltera Steinmeiera na stanowisku szefa MSZ to zbyt mało dla przewodniczącego Parlamentu Europejskiego
• Martin Schulz domaga się też nominacji na kandydata SPD na urząd kanclerza - podał dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Martin Schulz
Martin Schulz (AFP, Fot: Patrick Hertzog)
d33l5pe

Powołując się na źródło w SPD, "FAZ" pisze, że przewodniczący partii Sigmar Gabriel złożył Schulzowi propozycję objęcia teki ministra spraw zagranicznych po Steinmeierze, który został kandydatem koalicji rządowej na prezydenta Niemiec. Informator gazety twierdzi, że Schulz uznał tę ofertę za niewystarczającą i domaga się nominacji na kandydata partii na kanclerza, by umocnić swoją pozycję.

Mający jako szef SPD pierwszeństwo przy nominacji na kandydata na kanclerza Gabriel zwleka z decyzją - zaznacza "FAZ". Polityk, który w rządzie Merkel jest wicekanclerzem i ministrem gospodarki, zdaje sobie sprawę z niewielkiego poparcia i braku szans w starciu z Angelą Merkel. Z drugiej strony przeforsowanie, wbrew początkowym oporom CDU i CSU, Steinmeiera na kandydata na szefa MSZ umocniło prestiż Gabriela.

Jak twierdzą niemieckie media, Merkel ogłosi w najbliższą niedzielę decyzję, czy będzie ponownie ubiegać się o reelekcję. Jeżeli tak się stanie, SPD szybko ogłosi swoją kandydaturę - pisze "FAZ".

d33l5pe

(Oprac. Adam Hrynkiewicz)

Zobacz również: Powstaną Wojska Obrony Terytorialnej – Sejm przyjął ustawę

d33l5pe

Podziel się opinią

Share

d33l5pe

d33l5pe
Więcej tematów