Trwa ładowanie...
d1dadfj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"FAZ" o działaniach szefa MSZ Niemiec w sprawie Ukrainy: daremny trud

"Daremnym trudem" nazywa "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zabiegi szefa MSZ Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o rozejm na wschodzie Ukrainy. Steinmeier liczy na rozsądek Kremla, lecz prezydent Władimir Putin nie jest zainteresowany pokojem - pisze "FAZ".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraińscy żołnierze na wschodzie kraju
Ukraińscy żołnierze na wschodzie kraju (PAP/EPA, Fot: Roman Pilipey)
d1dadfj

Autor komentarza krytykuje rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, który obarczył Ukrainę odpowiedzialnością za fiasko prowadzonych w niedzielę w Berlinie rozmów. - Ukraińscy koledzy nie chcieli zrezygnować ze swoich warunków, co spowodowało, że zawieszenie broni, którego pragnęła Moskwa, nie mogło dojść do skutku - cytuje Ławrowa "FAZ", stawiając pytanie o treść ukraińskich postulatów, będących "nie do zaakceptowania" dla strony rosyjskiej.

"Kijów domaga się zablokowania granicy, aby przerwać dostawy broni i bojowników z Rosji na Ukrainę. Po drugie rozejm miałby być kontrolowany przez OBWE. Po trzecie separatyści musieliby zwolnić jeńców" - wylicza komentator, zaznaczając, że "żadnego z tych postulatów nie można uznać za niesłuszny".

Spełnienie dwóch pierwszych warunków ograniczyłoby jednak możliwości Rosji dostarczania separatystom zaopatrzenia. "Wojna we wschodniej Ukrainie służy Kremlowi do osłabienia i destabilizacji całego kraju" - stwierdza "FAZ". Dopóki Putin będzie obstawał przy tym celu, trud Steinmeiera będzie daremny - pisze komentator. Jego zdaniem szef niemieckiej dyplomacji musi sobie z tego zdawać sprawę. Lecz właśnie on chce wykorzystać wszystkie możliwości, by udowodnić, że na Kremlu pomimo wszystko kierują się rozsądkiem - konkluduje "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

d1dadfj

Podziel się opinią

Share

d1dadfj

d1dadfj
Więcej tematów