Trwa ładowanie...

Fan "Gwiezdnych wojen" wywołał panikę w szkolę. Policja ewakuowała budynek

W jednej ze szkół licealnych w Wisconsin, miała miejsce niecodzienna sytuacja. Jej głównym bohaterem okazał się fan Gwiezdnych Wojen, który pojawił się w szkole przebrany za Dartha Vadera. Niestety strój wywołał przerażanie u jednego z rodziców, który uznał przebranego w kostium chłopaka za potencjalne groźnego terrorystę. Panika, jaką wywołał doprowadziła do ewakuacji całej szkoły.

Fan "Gwiezdnych wojen" wywołał panikę w szkolę. Policja ewakuowała budynekŹródło: 123RF.COM
dzypdti
dzypdti

Pozornie błahy żart skończył się nieoczekiwanie strachem i paniką wielu osób. Nastolatek wszedł do placówki tylnym wejściem, na twarzy miał maskę, zaś na sobie kostium, pod którym mógł mieć kamizelkę kuloodporną. Właśnie tak pomyślał jeden z rodziców, który czym orędzej zadzwonił po policję, która wobec nieznanego zagrożenia podjęła decyzję o ewakuacji uczniów.

Strzelaniny w amerykańskich szkołach to niestety jedno z największych zagrożeń, do jakich dochodzi praktycznie nieustająco. Stąd też panika na widok zamaskowanej postaci, a także szybka decyzja o ewakuacji nie powinna w zasadzie dziwić, gdy mowa o szkole w USA. Fani filmów since fiction nie zawsze odróżniają świat filmu od rzeczywistości.

Niestety, czasem ma to przykre konsekwencje, jak w 2012 roku, gdy doszło do strzelaniny w kinie w Aurorze podczas seansu „Mroczny Rycerz powstaje”.

dzypdti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzypdti
Więcej tematów