PolitykaFala odejść z policji. Oficerowie składają wnioski o emerytury

Fala odejść z policji. Oficerowie składają wnioski o emerytury

Trzech komendantów wojewódzkich Policji i siedmiu komendantów wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej złożyło raporty o odejście ze służby. Przejść na emeryturę chce też m.in. trzech dyrektorów biur Komendy Głównej Policji, w tym - według informacji PAP - szef Biura Spraw Wewnętrznych.

Fala odejść z policji. Oficerowie składają wnioski o emerytury
Źródło zdjęć: © Policja

01.12.2015 | aktual.: 01.12.2015 15:56

Rzecznik komendanta głównego policji Krzysztof Hajdas powiedział, że na tę chwilę raporty o odejście ze służby złożyło trzech komendantów wojewódzkich, pięciu zastępców komendantów i trzech dyrektorów biur KGP.

- To są prośby o przejście na emeryturę. Rozpoczęła się procedura związana z ich odejściem z szeregów Policji - powiedział. Nie chciał jednak ujawnić, o których funkcjonariuszy chodzi.

Według nieoficjalnych informacji PAP, wśród dyrektorów biur KGP, którzy chcą odejść, są m.in. szefowie biur: Kontroli oraz Biura Spraw Wewnętrznych KGP.

Z kolei w Państwowej Straży Pożarnej raporty o odejście ze służby złożyło siedmiu komendantów wojewódzkich - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak. Już w piątek mówił, że taki raport złożył też jeden z wiceszefów Komendy Głównej PSP nadbryg. Piotr Kwiatkowski.

Dymisję, jeszcze przed powołaniem nowego rządu, złożył też szef Biura Ochrony Rządu gen. Krzysztof Klimek. Ze służby ma odejść z dniem 4 grudnia. Jak mówił PAP w ubiegłym tygodniu wiceminister SWiA Jarosław Zieliński (nadzorujący m.in. Policję), kandydat na szefa BOR już jest, nie chciał jednak ujawnić jego nazwiska.

RMF FM zauważa, że na decyzję policjantów ma m.in. innymi stanowisko nowego szefostwa MSWiA, które nie chce, aby kierownicze stanowiska w formacji obejmowali oficerowie mający za sobą służbę w Milicji Obywatelskiej.

Wśród 17 komendantów wojewódzkich, służbę przed 1989 rokiem rozpoczęło siedmiu.

Przypomnijmy, że Jarosław Zieliński nowy wiceminister SWiA zapowiedział, że wszyscy szefowie i wiceszefowie służb mundurowych podległych jego resortowi stracą stanowiska. Wiceminister stwierdził po objęciu funkcji, że ma zastrzeżenia do pracy wysokich oficerów i sposobu zarządzania przez nich służbami.

Jego zdaniem niewłaściwie wykorzystywali oni środki unijne, źle wydawali publiczne pieniądze przy ważnych projektach oraz osłabiali formacje. Zieliński wskazał m.in. na likwidację policyjnych posterunków czy placówek straży granicznej.

W piątek Zieliński poinformował również, że ministerstwo zdecydowało o cofnięciu decyzji b. szefowej MSW Teresy Piotrowskiej, która zwiększyła dodatki funkcyjne dla kierownictwa służb.

Zobacz też: Kamiński: We wszystkich służbach specjalnych odbędzie się audyt
Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (223)