Trwa ładowanie...

Fala gorąca nadciąga nad Polskę. Czekają nas upały

Nad Polskę nadciąga fala upałów. Chociaż jeszcze w piątek i sobotę termometry nie powinny wskazać powyżej 25 st. Celsjusza, to już w niedzielę słupki rtęci mogą podskoczyć do 33 st.

Share
Fala gorąca nadciąga nad Polskę. Czekają nas upały
Źródło: Shutterstock.com
d4dghme

W przyszłym tygodniu w Polsce powinno być upalnie. Już w niedzielę temperatury przekroczą w niektórych regionach kraju 30 st. Celsjusza. Jeszcze cieplejszy powinien być poniedziałek, a najwyższe temperatury czekają nas we wtorek. Wtedy w południowej i wschodniej części kraju słupki rtęci sięgną 33 st. Celsjusza, we Wrocławiu wskażą nawet 34 st.

Przed grożnymi skutkami upałów ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na niedzielę wydano ostrzeżenia dla 8 województw. W przypadku Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Podkarpacia i województwa świętokrzystkiego mowa o 1 st. zagrożenia, w przypadku Mazowsza, Lubelszczyzny, Małopolski i województwa śląskiego - 2 st.

Oprócz upałów czekają nas także burze. Te jeszcze dziś pojawią się w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. W niedzielę wyładowań atmosferycznych można spodziewać się w województwie zachodniopomorskim. Tam może im towarzyszyć grad.

d4dghme

Podziel się opinią

Share
d4dghme
d4dghme
Więcej tematów