Trwa ładowanie...
d4i25yl
IAR

Facebook chce współpracy z ONZ ws. uchodźców

Szef Facebooka Mark Zuckerberg chce pracować nad dostępem do internetu w obozach do uchodźców. Ma to być elementem dbania o ''prawa człowieka'' i jednym ze sposobów walki na rzecz światowego pokoju. Facebook ma w tej sprawie ściśle współpracować z ONZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg (AFP, Fot: ustin Sullivan/Getty Images)
d4i25yl

Do takich rozmów doszło podczas trwającej właśnie 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Szef Facebooka mówił o swoim pomyśle w trakcie lunchu zorganizowanego przez Forum Sektora Prywatnego, które działa przy ONZ. Wzięło w nim udział kilku biznesmenów oraz przywódców rządowych, wśród których szczególnie aktywna była kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Inicjatywa ta zbiegła się również z apelem m.in. wokalisty zespołu U2 Irlandczyka Bono, który podkreśla, że szeroki dostęp do internetu dla wszystkich, w tym także najbardziej ubogich, jest niezbędny do rozwoju całego świata.

W planach jest dostęp do sieci dla czterech miliardów ludzi, którzy nie mogą pozwolić sobie na smartfony. Jednak pomysł ten ma również i swoich przeciwników, uważają oni, że może to doprowadzić do zbyt dużej, szeroko pojętej kontroli zwykłych obywateli. W odpowiedzi zwolennicy nowych projektów mówią, że możliwość korzystania z globalnego internetu jest dziś wyzwaniem, jakim wcześniej nigdy nie było, i przyniesie pozytywne efekty.

d4i25yl

Podziel się opinią

Share

d4i25yl

d4i25yl
Więcej tematów