Trwa ładowanie...

Expose szefa MSZ w Sejmie. 9 lutego Witold Waszczykowski przedstawi informację nt. zadań polskiej polityki zagranicznej w 2017 r.

W przyszły czwartek 9 lutego szef MSZ Witold Waszczykowski przedstawi w Sejmie expose na temat zadań polskiej polityki zagranicznej w 2017 r. - poinformowała rzeczniczka prasowa MSZ Joanna Wajda. Wcześniej minister wystąpi na posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Share
Expose szefa MSZ w Sejmie. 9 lutego Witold Waszczykowski przedstawi informację nt. zadań polskiej polityki zagranicznej w 2017 r.
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d45ht5x

Waszczykowski ma przedstawić w Sejmie informację na temat głównych celów polskiej dyplomacji w bieżącym roku i krótko podsumować wydarzenia roku ubiegłego. W środę wieczorem tezy swojego wystąpienia zaprezentuje na zamkniętym dla mediów posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Na początku stycznia założenia polityki zagranicznej na 2017 r. przyjął rząd. Jak informowało wtedy biuro rzecznika prasowego resortu dyplomacji, wśród najważniejszych kierunków prowadzonej przez MSZ polityki w tym roku znaleźć mają się m.in. bezpieczeństwo, silna pozycja Polski w Europie i Unii Europejskiej, integracja regionu, polityka wschodnia, globalne i ekonomiczne interesy Polski na świecie, a także sprawy konsularne i polonijne.

O priorytetach polskiej dyplomacji minister Waszczykowski rozmawiał również z premier Beatą Szydło na ubiegłotygodniowym spotkaniu w ramach przeglądu resortów. Deklarował wtedy m.in., że w 2017 r. Polska zabiegać będzie o realizację decyzji ubiegłorocznego szczytu NATO w Warszawie oraz szukać na świecie nowych rynków zbytu dla polskich towarów, wykorzystując przy tym nowe placówki dyplomatyczne.

d45ht5x

Podziel się opinią

Share
d45ht5x
d45ht5x
Więcej tematów