Trwa ładowanie...
d4kue5b

Ewakuowani mieszkańcy bloków w Koszalinie wrócili do domów

Inspektor nadzoru budowlanego, po wykonaniu pomiarów sejsmicznych, zezwolił na powrót mieszkańców do trzech bloków przy Władysława IV w Koszalinie. W poniedziałek wieczorem około 1000 osób zostało ewakuowanych ze swoich mieszkań z powodu ryzyka uszkodzenia jednego z budynków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bloki przy ul. Władysława IV w Koszalinie (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d4kue5b

Mieszkańcy bloku przy ul. Władysława IV 60 w Koszalinie poinformowali służby o przesuwających się przedmiotach w mieszkaniach położonych na najwyższych piętrach. Przybyłe na miejsce dwa zastępy straży pożarnej potwierdziły to zdarzenie. Strażacy nie odnotowali pęknięć zewnętrznych ścian, ale stwierdzili, że "budynek pracuje".

Z bloku, w którym mieszkańcy mieli odczuwać drgania oraz z dwóch bliźniaczych 10-piętrowych wieżowców ewakuowano w sumie około 1000 osób.

- Wyniki pomiarów sejsmicznych, które były prowadzone we wszystkich klatkach schodowych wieżowca nie wykazały zagrożenia - poinformował oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak. Jak dodał, inspektor nadzoru budowlanego zezwolił na przywrócenie budynku do użytku.
- Po tym jak w budynkach zostaną przywrócone media, ludzie będą mogli wrócić do swoich mieszkań - wyjaśnił Kubiak.

Podczas ewakuacji na miejscu pracowały zastępy jednostek ratowniczo-gaśniczych, funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne.

d4kue5b

Podziel się opinią

Share

d4kue5b

d4kue5b
Więcej tematów