Trwa ładowanie...
dwxck16

Ewakuacja centrum handlowego w Poznaniu. 5 osób trafiło do szpitala

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak w centrum handlowym w Poznaniu ktoś rozlał nieznaną substancję. Okazało się, że był to kwas masłowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewakuacja centrum handlowego w Poznaniu. 5 osób trafiło do szpitala
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
dwxck16

- Przed południem otrzymaliśmy informację o nieznanej substancji, która została rozlana na pierwszym piętrze centrum handlowego. Natychmiast ewakuowaliśmy klientów i pracowników z budynku, łącznie około 120 osób - opowiada Wirtualnej Polsce Michał Kucierski, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

W akcji brało udział pięć zastępów straży pożarnej i specjalna grupa chemiczno-ekologiczna. To jej członkowie stwierdzili, że tajemnicza substancja to kwas masłowy.

- Kwas masłowy ma niezbyt przyjemny zapach, w dużym stężeniu może działać drażniąco na drogi oddechowe. Tak było i w tym przypadku. 18 osób, które skarżyły się na trudności z oddychaniem zostało na miejscu przebadanych przez wezwanych ratowników medycznych. Pięć osób trafiło do szpitala - mówi WP kpt. Kucierski.

dwxck16

Centrum handlowe zostało zamknięte. Strażacy zajęli się neutralizacją rozlanego kwasu i wietrzeniem pomieszczeń.

Skąd kwas mlekowy wziął się w centrum handlowym? Czy mógł to być zwykły wypadek? - To nie jest substancja, którą można kupić w centrum - zapewnił WP kpt. Kucierski.

Poznańska policja na razie nie udziela odpowiedzi na temat tego incydentu. - Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia - usłyszała WP w biurze prasowym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

dwxck16

Podziel się opinią

Share

dwxck16

dwxck16
Więcej tematów