Trwa ładowanie...
d3i7mpl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ewa Kopacz zdradziła datę wyborów parlamentarnych? "Prezydent nie podjął jeszcze decyzji"

Prezydent Bronisław Komorowski nie podjął jeszcze decyzji w sprawie terminu wyborów parlamentarnych, ale zrobi to przed upływem kadencji - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Jak dodała, wybory mogą odbyć się 11, 18 lub 25 października. W sobotę pojawiły się głosy, że premier Ewa Kopacz na konwencji PO zdradziła datę wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz zdradziła datę wyborów parlamentarnych? "Prezydent nie podjął jeszcze decyzji"
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3i7mpl

- Urzędująca głowa państwa podejmie decyzję o terminie wyborów parlamentarnych przed upływem kadencji. W grę wchodzą trzy niedziele w październiku - 11, 18 lub 25 - powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Kopacz zdradziła datę wyborów?

W sobotę premier Ewa Kopacz w trakcie konwencji Platformy Obywatelskiej powiedziała, że nadchodząca kampania do Sejmu i Senatu będzie bardzo trudna. - Dlatego podkreślam - jest robota do zrobienia i trzeba ją zrobić. Jest 120 dni, ponad trzy tysiące godzin, pamiętajcie o tym w każdej minucie, każdego dnia - apelowała szefowa rządu. Po odliczeniu 120 dni od 20 czerwca wypada niedziela 18 października. W internecie natychmiast pojawiły się komentarze, że premier zdradziła datę wyborów.

d3i7mpl

- Prezydent nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej terminu wyborów parlamentarnych - zaznaczyła Joanna Trzaska-Wieczorek.

Zgodnie z konstytucją wybory do Sejmu i Senatu zarządza prezydent nie później niż na 90 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu, wyznaczając wybory na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 30 dni przed upływem 4 lat od rozpoczęcia kadencji Sejmu i Senatu.

Kadencja obecnego parlamentu rozpoczęła się 8 listopada 2011 roku. Zatem zgodnie z prawem formalnie możliwa byłaby jeszcze jedna data wyborów - praktycznie nieprawdopodobna - 1 listopada.

Prezydent elekt Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta po złożeniu przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym, w dniu, w którym upływa obecna pięcioletnia kadencja głowy państwa, czyli 6 sierpnia. W 2010 r. po wygranej drugiej turze wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym złożył 6 sierpnia.

d3i7mpl

Zobacz też: Kopacz chce rozwiązać problem śmieciówek

d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów