Trwa ładowanie...
17-08-2015 08:40

Ewa Kopacz ruszyła w kolejną podróż. Do Małopolski

Światowe dni młodzieży w Krakowie, inwestycje hutniczego koncernu ArcelorMittal Poland, inicjatywa dot. onkologii i strategiczny program rządowy dla Oświęcimia - to tematy, które premier Ewa Kopacz zamierza poruszyć podczas wizyty w Małopolsce.

Ewa Kopacz ruszyła w kolejną podróż. Do MałopolskiŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3btu55
d3btu55

Kopacz oraz ministrowie jej rządu od poniedziałku będą przebywać w województwie małopolskim, a we wtorek w Krakowie wezmą udział w wyjazdowym posiedzeniu Rady Ministrów. Szefowa rządu do Krakowa dotrze pociągiem, a o planach wizyty mówiła w poniedziałek rano na briefingu na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Kopacz zaznaczyła, że powołała zespół ds. organizacji przyszłorocznych "Światowych dni młodzieży" w Krakowie, w których weźmie udział papież Franciszek. Wyjaśniła, że zespół działa od marca, ale "część rzeczy będzie trzeba ustalić również na miejscu".

Premier zapowiedziała, że w Krakowie odwiedzi siedzibę ArcelorMittal Poland, gdzie będzie rozmawiać o inwestycjach zapowiedzianych przez hutniczy koncern. - Mało że ludzie nie stracą pracy, to jeszcze dodatkowo będziemy rozszerzać ofertę zatrudnienia - oświadczyła.

Na początku lipca koncern poinformował o wznowieniu przygotowań do remontu wielkiego pieca w krakowskiej hucie; inwestycje w krakowskim oddziale będą miały wartość w sumie ponad 500 mln zł.

d3btu55

Szefowa rządu będzie też rozmawiać o inicjatywie dot. onkologii, której ambasadorami są Barbara i Jerzy Stuhrowie. - To jest stowarzyszenie "Unicorn", które organizuje opiekę również dla rodzin osób chorych na nowotwory - wyjaśniła. - Mają pewnego rodzaju pomysły - one nie mają odzwierciedlenia w finansowaniu. Będziemy o tym na miejscu rozmawiać - dodała.

Kopacz dodała, że odwiedzi też Oświęcim, gdzie będzie mówić o "Oświęcimskim Strategicznym Programie Rządowym" dotyczącym nie tylko otoczenia muzeum, ale - jak podkreśliła - "całego miasta".

Premier mówiła, że po posiedzeniach rządu w Katowicach, Łodzi i Wrocławiu, przyszedł czas na posiedzenie w Krakowie. W poniedziałek "ministrowie będą się spotykać z obywatelami w całym regionie, nie tylko w Krakowie" - dodała.

Pytana, czy nie obawia się spotkań ze zwolennikami wywodzącego się z Krakowa prezydenta Andrzeja Dudy, liderka Platformy odpowiedziała: - Mam wrażenie, że dzisiaj przeszedł czas na to, że niezależnie od tego, jak bardzo się różnimy w poglądach politycznych, to potrafimy kulturalnie ze sobą rozmawiać. Liczę na taki stosunek nawet naszych oponentów politycznych.

d3btu55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3btu55
Więcej tematów