Trwa ładowanie...
Ewa Kopacz odpowiada Grzegorzowi Schetynie: skoro jest taki silny, to może wyślę go na debatę

Ewa Kopacz odpowiada Grzegorzowi Schetynie: skoro jest taki silny, to może wyślę go na debatę

Grzegorz Schetyna komentując w "Radiu Zet" starcie Kopacz-Szydło powiedział: "odrobili lekcję, ekipa PiS, sztab PiS". Na pytanie, dlaczego zabrakło dobrych emocji i wiary w zwycięstwo w ekipie premier Kopacz, Schetyna mówił: "Trudno mi powiedzieć, ja nie jestem bezpośrednio w sztabie". - Bardzo ważne jest tworzenie takiej atmosfery przed i po, wspieranie kandydata - dodał.

Share
d4lr8ck

O ocenę debaty i sposobu zaprezentowania się w niej premier Ewy Kopacz, Schetyna, który jest liderem świętokrzyskiej listy PO, był pytany przez dziennikarzy we wtorek w Kielcach.

- Urzędujący premier zawsze ma tę przewagę, że ma wiedzę, możliwości wpływu na politykę, którą prowadzi i z tego wynika jego pozycja - zawsze jest faworytem w takich debatach - uznał Schetyna.

d4lr8ck

Podkreślił rolę atmosfery, przed i po debacie, którą organizują sztaby partyjne. - To jest oczywiście bardzo ważne (..) Tak było w debacie Tusk-Kaczyński osiem lat temu, gdy ten entuzjazm, emocje, po stronie kandydata PO dodały jakby do zwycięskiej debaty jeszcze ten klimat - mówił.

Zdaniem Schetyny atmosfera wokół poniedziałkowej debaty była "wyreżyserowana" przez działaczy PiS, w celu "narzucenia pewnego klimatu sukcesu, że ich kandydatka () wygrała tę debatę". - Widać, że to było przygotowane, natomiast nieoddające prawdy i moim zdaniem obiektywnego spojrzenia, w którym o takim zwycięstwie nie może być mowy - podkreślił Schetyna.

Schetynę pytano też, o jego poranną wypowiedź w radiu ZET, z której - jak mówili dziennikarze - można było wyciągnąć wniosek o wizerunkowym zwycięstwie Szydło i merytorycznej wygranej Kopacz. W radiu ZET pytany o debatę Schetyna ocenił, że sztab PiS "odrobił lekcję" dotyczącą tworzenia atmosfery przed i po debacie i wspierania swojego reprezentanta.

- Nie powiedziałem o wizerunkowym zwycięstwie. Mówiłem o tym, że to jest praca sztabu, nie kandydata. Kandydat prowadzi debatę, natomiast sztab musi zadbać o wizerunkowe jej opakowanie przed i po - i tutaj te obrazki były bardzo jednoznaczne. Działacze PiS próbowali narzucić, że poseł Szydło wygrała debatę, co było nieprawdziwe, bo ta debata nie była przez nią wygrana () Warto o tym mówić i warto to robić w całości i w całości oceniać taką debatę - podkreślił.

d4lr8ck

Według niego taką atmosferę "dobrych emocji i zwycięstwa" udało się stworzyć sztabowi PO w 2007 r. przy debacie Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim, którą ówczesny szef PO wygrał. Na pytanie, czemu w poniedziałek tego zabrakło odpowiedział, że trudno mu powiedzieć, bo - zaznaczył - nie jest bezpośrednio w sztabie wyborczym PO.

Schetyna zapytany w radiu ZET, kto wypadł lepiej w debacie odpowiedział, że merytorycznie - premier Kopacz, "bo to jest jasne, bo ma większą wiedzę i prowadzi sprawy państwa". - To jest poza dyskusją. Ale myślę, że to jest remis ze wskazaniem, że dużo było remisowych, że nie było dużej różnicy między tymi występami - dodał.

Kopacz odpowiada Schetynie: skoro jest taki silny, to może wyślę go na debatę

Premier Kopacz zapytana przez dziennikarza, że według Schetyny sztab PO nie był przygotowany do debaty i Szydło "wyszła z niej w glorii zwycięzcy", odpowiedziała: "Tak powiedział Grzegorz Schetyna? To może się zastanowię i może jego dziś wyślę w takim razie, skoro jest taki silny". Nawiązała w ten sposób do wtorkowej telewizyjnej debaty reprezentantów ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych, w której ma wziąć udział ona, a także m.in. Szydło.

- Nie zostałem zaproszony, ale mam debatę jutro tutaj w Kielcach - będę reprezentował w miarę swoich możliwości Platformę Obywatelską - komentował tę wypowiedź Schetyna. Ocenił, że wtorkowa debata będzie trudniejsza pod względem organizacji rozmowy. - Ale jestem przekonany, że pani premier da sobie radę także w tej dzisiejszej debacie - podkreślił.

d4lr8ck

- To jest moment, że trzeba bronić ośmiu lat i wszystkiego, co w tym czasie się stało. Ale to właśnie też jest czas, by pokazać, jakie są osiągnięcia tego rządu, tamtego rządu i w ogóle PO. To jest bardzo ważny czas i bardzo trudna pozycja w tym wypadku pani premier Ewy Kopacz, czy w ogóle ludzi w każdej debacie, którzy reprezentują PO, ale właśnie z tym trzeba sobie dać radę - dodał polityk.

Schetynę zapytano także, czy Platforma po debatach jest w stanie dognić procentową stratę w sondażach do PiS. - Jest jeszcze cztery dni, prawdziwy sondaż jest w dniu wyborczym, a nie przed nim czy po. Zobaczymy, ile partii wejdzie do Sejmu, wiele bowiem balansuje wokół progu wyborczego, a to ma jednak wpływ na system liczenia (...) Od tego dużo będzie zależeć. Dlatego uważam, że wszystko jest jeszcze przed nami, niczego nie można przesądzać - zauważył szef MSZ.

d4lr8ck

Podziel się opinią

Share
d4lr8ck
d4lr8ck
Więcej tematów