Trwa ładowanie...
d31pr0w
IAR

Ewa Kopacz o pigułce "dzień po"

Ewa Kopacz o pigułce "dzień po" elleOne. Szefowa rządu mówiła dziennikarzom w Sejmie, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi tej tabletki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d31pr0w

Jak wyjaśniła, chodzi o rozwiązania bezpieczne ze względu na osoby, które mogłyby z niej skorzystać. Premier podkreślała, że czeka na zakończenie prac legislacyjnych. Pewne decyzje muszą być poparte aktami prawnymi i czekam na takie rozwiązania ze strony ministra zdrowia - zaznaczyła. Dodała, że minister zdrowia współpracuje w tej sprawie z prawnikami, również z Rządowego Centrum Legislacji.

Pigułka ellaOne jest zaliczana do środków tak zwanej antykoncepcji awaryjnej, stosowanej po stosunku. Środowiska katolickie podkreślają, że ma ona działanie wczesnoporonne. Komisja Europejska zdecydowała, że środek może być dostępny w krajach Unii bez recepty, a ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą poszczególne państwa.

Polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że pigułkę elleOne będzie można sprzedawać bez recepty, bo rząd ani resort zdrowia nie są stroną w tej sprawie.

d31pr0w

Podziel się opinią

Share
d31pr0w
d31pr0w
Więcej tematów