Trwa ładowanie...
IAR

Ewa Kopacz o pigułce "dzień po"

Ewa Kopacz o pigułce "dzień po" elleOne. Szefowa rządu mówiła dziennikarzom w Sejmie, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz pracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi tej tabletki.
Share
Ewa Kopacz
Ewa KopaczŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1ixtjz

Jak wyjaśniła, chodzi o rozwiązania bezpieczne ze względu na osoby, które mogłyby z niej skorzystać. Premier podkreślała, że czeka na zakończenie prac legislacyjnych. Pewne decyzje muszą być poparte aktami prawnymi i czekam na takie rozwiązania ze strony ministra zdrowia - zaznaczyła. Dodała, że minister zdrowia współpracuje w tej sprawie z prawnikami, również z Rządowego Centrum Legislacji.

Pigułka ellaOne jest zaliczana do środków tak zwanej antykoncepcji awaryjnej, stosowanej po stosunku. Środowiska katolickie podkreślają, że ma ona działanie wczesnoporonne. Komisja Europejska zdecydowała, że środek może być dostępny w krajach Unii bez recepty, a ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą poszczególne państwa.

Polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że pigułkę elleOne będzie można sprzedawać bez recepty, bo rząd ani resort zdrowia nie są stroną w tej sprawie.

d1ixtjz

Podziel się opinią

Share
d1ixtjz
d1ixtjz
Więcej tematów