Trwa ładowanie...

Europosłowie mają dosyć wiadomości od Ryszarda Czarneckiego. Oczekują przeprosin

Konflikt między posłem a Różą Thun przybiera coraz bardziej na sile. Po tym jak Czarnecki porównał ją do szmalcownika jeden z prawicowych portali zorganizował akcję okazywania mu wsparcia. Teraz okazuje się, że poseł prawdopodobnie sam rozsyła wiadomości.
Share
Ryszard Czarnecki nie chce przeprosić posłanki PO
Ryszard Czarnecki nie chce przeprosić posłanki POŹródło: newspix.pl, Fot: Jacek Herok
d3az75n

Wszystko zaczęło się od reportażu dla niemieckiej telewizji, w którym Róża Thun stwierdziła, że Polska idzie w kierunku dyktatury. Program oburzył Ryszarda Czarneckiego. Polityk porównał posłankę PO do Leni Rifenstahl, faworytki Adolfa Hitlera i porównał ją do szmalcownika. "Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein" - powiedział w rozmowie z Niezależną.pl.

Informacja szybko dotarła do posłów w Parlamencie Europejskim. Wielu z nich podpisało się pod listem, w którym domagają się odwołania polityka PiS z funkcji wiceprzewodniczącego PE. W odpowiedzi na to, portal, na łamach którego pojawił się wywiad z Czarneckim, zorganizował kampanię solidaryzowania się z posłem. Przygotowano specjalną formułkę w kilku językach, którą można wysłać do europarlamentarzystów.

Teraz okazuje się, że wiele z nich prawdopodobnie wysyła sam zainteresowany. Jeden z europosłów poskarżył się, że ma zaspamowaną skrzynkę mailową. "Spam z Pańskiej aplikacji / strony, który wszyscy dostajemy, jest niedopuszczalny i kontr-produktywny Myślę, że dobrze by było, gdyby wysłał Pan maila z przeprosinami do wszystkich członków PE i pracowników biur, którzy tracą mnóstwo czasu przez Pańską kampanię" - napisał Jens Rhode.

d3az75n

Podziel się opinią

Share
d3az75n
d3az75n
Więcej tematów