Trwa ładowanie...
d4a3cch

Europejskie Centrum Solidarności: zaprojektujcie nam logo

Europejskie Centrum Solidarności ogłosiło konkurs na logo instytucji. W jury znajdą się m.in. wybitny grafik prof. Władysław Pluta oraz pisarz Paweł Huelle - poinformowało biuro ECS.
Share
d4a3cch

Konkurs na logo skierowany jest zarówno do profesjonalnych artystów, jak i np. do pracowników agencji reklamowych. Prace można składać do 4 kwietnia. Na autora najlepszej propozycji czeka nagroda w wysokości 12 tys. złotych. Laureaci II i III nagrody otrzymają odpowiednio 6 i 3 tys. złotych.

Oprócz nagrody twórca logo Europejskiego Centrum Solidarności może liczyć na wiele satysfakcji płynącej z faktu, że jego dzieło będzie wielokrotnie zestawiane z jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie symboli graficznych - znakiem ruchu Solidarność - powiedział dyrektor ECS, dominikanin o. Maciej Zięba.

Gdańskie ECS jest samorządowo-rządową instytucją o znaczeniu ponadregionalnym i europejskim. Zostało ono powołane do życia 8 listopada 2007 roku, na mocy umowy podpisanej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, marszałka województwa pomorskiego, prezesa Fundacji Centrum Solidarność, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" oraz prezydenta miasta Gdańska.

W grudniu ubiegłego roku rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs architektoniczny na siedzibę Centrum. Władze Gdańska chcą, aby pierwsza część ECS została otwarta w sierpniu 2010 r. - na 30. rocznicę Sierpnia '80.

d4a3cch

Podziel się opinią

Share
d4a3cch
d4a3cch
Więcej tematów