Trwa ładowanie...
d2e3t4k
Defence24

Europejczycy gotowi na wyrzeczenia

Europejczycy są gotowi dłużej i wydajniej pracować. Ale w zamian oczekują wyższych dochodów czy lepszej edukacji - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europejczycy gotowi na wyrzeczenia
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d2e3t4k

Tak wynika z raportu McKinsey Global Institute "A window of opportunity for Europe". Badanie objęło 16 tys. osób w ośmiu krajach.

Aż 91 proc. Europejczyków zadeklarowało, że jest w skłonnych pracować dłużej lub bardziej wydajnie. A także zaakceptować pewne zmiany w świadczeniach socjalnych - mówi Daniel Boniecki z McKinsey & Company.

W sumie w Europie wśród tych, którzy zgadzają się na wyrzeczenia, 84 proc. gotowych byłaby pracować ciężej i dłużej, a 58 proc. zgodziłoby się na zmniejszenie osłon socjalnych.

Ale oczekują, że takie "wyrzeczenia" przyniosą im wyższe wynagrodzenie i podniesie się jakość ich życia - wskazuje Boniecki.

Jak wynika z badania, najwięcej wskazań dotyczy poprawy opieki zdrowotnej (95 proc.), poprawy środowiska do życia i edukacji - odpowiednio 93 i 89 proc. Po 84 proc. wskazań uzyskały zaś większe dochody i poprawa bezpieczeństwa publicznego.

d2e3t4k

Podziel się opinią

Share
d2e3t4k
d2e3t4k
Więcej tematów