Trwa ładowanie...
d60rxdc
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Europejczycy gotowi na wyrzeczenia

Europejczycy są gotowi dłużej i wydajniej pracować. Ale w zamian oczekują wyższych dochodów czy lepszej edukacji - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europejczycy gotowi na wyrzeczenia
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d60rxdc

Tak wynika z raportu McKinsey Global Institute "A window of opportunity for Europe". Badanie objęło 16 tys. osób w ośmiu krajach.

Aż 91 proc. Europejczyków zadeklarowało, że jest w skłonnych pracować dłużej lub bardziej wydajnie. A także zaakceptować pewne zmiany w świadczeniach socjalnych - mówi Daniel Boniecki z McKinsey & Company.

W sumie w Europie wśród tych, którzy zgadzają się na wyrzeczenia, 84 proc. gotowych byłaby pracować ciężej i dłużej, a 58 proc. zgodziłoby się na zmniejszenie osłon socjalnych.

d60rxdc

Ale oczekują, że takie "wyrzeczenia" przyniosą im wyższe wynagrodzenie i podniesie się jakość ich życia - wskazuje Boniecki.

Jak wynika z badania, najwięcej wskazań dotyczy poprawy opieki zdrowotnej (95 proc.), poprawy środowiska do życia i edukacji - odpowiednio 93 i 89 proc. Po 84 proc. wskazań uzyskały zaś większe dochody i poprawa bezpieczeństwa publicznego.

d60rxdc

Podziel się opinią

Share

d60rxdc

d60rxdc
Więcej tematów