Trwa ładowanie...

Estonia odpowiada na propagandę Kremla. Ruszyła rosyjskojęzyczna telewizja

W Estonii ruszył w poniedziałek rosyjskojęzyczny kanał publicznej telewizji, nazwany ETV+, przeznaczony dla liczącej kilkaset tysięcy mniejszości rosyjskiej mieszkającej w tym kraju i stanowiący odpowiedź na propagandę w rosyjskich mediach.
Share
Estonia odpowiada na propagandę Kremla. Ruszyła rosyjskojęzyczna telewizja
Źródło: Fotolia, Fot: alexskopje
d3izazx

Program stacji składa się z serwisów informacyjnych, programów rozrywkowych, dokumentalnych, filmów itd. po rosyjsku z estońskim tłumaczeniem. Dotąd osjanie, stanowiący około jednej czwartej z 1,3 mln ludności Estonii, pozbawieni byli swojego kanału i oglądali państwowe kanały rosyjskiej telewizji.

Program emitowany jest przez 10 godzin dziennie. Roczny budżet kanału wynosi ok. 4 mln euro.

Publiczna estońska telewizja ERR nie ukrywa, że przedsięwzięcie jest odpowiedzią na rosyjską propagandę. - Ona doprowadziła do tego, że Rosjanie mieszkający w Estonii, często nie wiedzą, co dzieje się w kraju, w którym żyją - powiedział jeden z szefów ERR Ainar Ruussaar.

AP pisze, że uruchomienie rosyjskojęzycznego kanału było priorytetem rządu w Tallinie po aneksji Krymu przez Rosję w ub. roku, czemu towarzyszyła nasilona kampania propagandowa w rosyjskich mediach państwowych.

d3izazx

Podziel się opinią

Share
d3izazx
d3izazx
Więcej tematów