Trwa ładowanie...

Eskalacja konfliktu w Syrii. Atak rosyjskich sił powietrznych

W niedzielę doszło do ataku rosyjskich sił powietrznych na obozy szkoleniowe rebeliantów w północno-zachodniej Syrii. Pociski balistyczne miały uderzyć także w obszary w pobliżu ośrodków cywilnych.
Share
Pożary po rosyjskich nalotach w Idlib
Pożary po rosyjskich nalotach w IdlibŹródło: EASTNEWS
d2cnfcu

O ataku w pobliżu granicy z Turcją poinformowała agencja Reutera, powołując się na świadków i rebeliantów. Syryjska artyleria miała z kolei zabić siedmiu cywilów i zranić 14 lekarzy w ataku na szpital.Zgodnie z relacją agencji Reutera, rosyjski pocisk ziemia-ziemia uderzył również w miejscowość Kah, gdy rosyjski nalot zbliżył się do gęsto zaludnionych obozów dla uchodźców wzdłuż granicy z Turcją.

Jak poinformował Jusef Hamud, rzecznik wspieranej przez Turcję syryjskiej Armii Narodowej, Rosja, która wspiera rząd w Damaszku, próbowała zdestabilizować ostatnią twierdzę rebeliantów w Syrii, ale naloty nie sygnalizowały rychłego dużego ataku na Idlib.

Rosja kontynuuje atak

"Rosyjskie naloty są kontynuowane. Pociski balistyczne uderzyły także w obszary w pobliżu ośrodków cywilnych" - powiedział Reuterowi Hamud. "Starają się powodować chaos i zamieszanie" - dodał.

d2cnfcu

Ministerstwo obrony Turcji poinformowało, że pocisk wystrzelony przez syryjskie siły rządowe uderzył w Kah oraz parking dla ciężarówek i przyczep w pobliżu Sarmady w muhafazie Idlib, raniąc siedmiu cywilów. Dodało, że wysłano do Rosji oświadczenie z żądaniem natychmiastowego zaprzestania ataków.

Wśród zabitych kobieta i dziecko

Wśród siedmiu cywilów zabitych w ataku na szpital w kontrolowanym przez rebeliantów mieście Atarib, byli kobieta i dziecko. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, pociski trafiły w wejście i dziedziniec znajdującego się pod ziemią szpitala. Placówka została ewakuowana.

Jak podała agencja AP, ataki na szpitale są powszechne podczas konfliktu w Syrii, a winą za nie obarcza się głównie rząd i jego siły sojusznicze.

d2cnfcu

Rząd postrzega obszary zajęte przez rebeliantów jako kontrolowane przez terrorystów.

Wróblewski to twardziel? Kandydat PiS na RPO krótko odpowiedział

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cnfcu

Podziel się opinią

Share
d2cnfcu
d2cnfcu
Więcej tematów