Trwa ładowanie...
d2i3vxd

Eryk Mistewicz: Morawiecki przeszedł od negatywnych emocji do konkretów

Podczas sobotnich konwencji PiS premier Morawiecki przeniósł kampanię ze sfery negatywnych emocji do sfery konkretu - stwierdził politolog Eryk Mistewicz.
Share
Mateusz Morawiecki w Bydgoszczy
Mateusz Morawiecki w BydgoszczyŹródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d2i3vxd

Opinię eksperta ds. marketingu politycznego na temat sobotnich wystąpień premiera w Toruniu i Bydgoszczy cytuje PAP. W obu wczorajszych wystąpieniach szef rządu mówił mniej więcej to samo: podkreślał, że rządy PiS to "dobry czas dla Polski", cytował statystyki dot. rozwoju gospodarczego i strofował opozycję. Porównał przy tym swój rząd do komiksowego Batmana.

- Batman walczył ze złem przez bardzo nowoczesne instrumenty. Skafander nowoczesny, samochód. Rzeczywiście ten Batman, czy jak mówiono o nas VAT-man, doprowadził do zasadniczej zmiany w finansach publicznych. Ona stoi u źródeł wielkiego sukcesu gospodarczego PiS - przekonywał premier.

- Premier przeniósł kampanię na obszar konkretu, liczb, poprawy warunków życia ludzi. W miejsce emocji - twarde dane o bezrobociu, o ograniczeniu wypływu pieniędzy z systemu podatkowego umożliwiającym spadek ubóstwa wielkich grup, o rozwoju - powiedział Mistewicz.

d2i3vxd

Jak dodał, jeżeli uda się ekipie Morawieckiego przeniesienie kampanii wyborczej na spór na dane liczbowe i porównania z czasem przed 2015, zmieni warunki politycznego sporu i utrudni zadanie opozycji. Bo statystyki gospodarcze, np. wskaźnik bezrobocia i tempo wzrostu PKB - przemawiają za PiS.

- Druga strona będzie robiła wszystko, żeby jak najsilniej wejść w emocje, stwarzać wrażenie niestabilności kraju, pokazać politykę jako niesterowną, brudną, z samymi problemami, aby wyborcy podejmowali decyzje na poziomie emocjonalnym - uważa Mistewicz. Ale przewiduje, że jeśli "uspokojenie" kampanii PiS się uda, obóz rządzący będzie miał przewagę.

Eryk Mistewicz to znany specjalista ds. marketingu politycznego. W swojej karierze doradzał wielu politykom z wielu ugrupowań. Słynie ze śmiałych tez. W 2010 roku przepowiadał np., że ówczesna szefowa partii Polska Jest Najważniejsza (a dziś posłanka PO) Joanna Kluzik-Rostkowska będzie "polską Angelą Merkel" i "poważnym graczem światowej sceny".

Przeczytaj również: Pierwsza konwencja PiS. Premier Mateusz Morawiecki o opozycji, gwiazdach i Batmanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i3vxd

Podziel się opinią

Share
d2i3vxd
d2i3vxd
Więcej tematów