Trwa ładowanie...

Erdogan zabiera głos ws. dostaw czołgów. "To nie pomoże"

Prezydent Turcji oświadczył w środę, że wysłanie czołgów Kijowowi "nie rozwiąże konfliktu w Ukrainie". Jednocześnie Recep Erdogan podkreślił, że "Ankara jest gotowa do odegrania roli mediatora", by poprzez negocjacje doprowadzić do zakończenia wojny.

Leopard 2Leopard 2Źródło: GETTY, fot: Bloomberg
d2zm3zg
d2zm3zg

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ

W ubiegłym tygodniu Waszyngton ogłosił, że dostarczy Kijowowi 31 czołgów Abrams o wartości ok. 400 mln dolarów - Berlin również podjął decyzję o przekazaniu Ukrainie 14 Leopardów 2 oraz upoważnieniu innych państw do ich reeksportu.

Do tych informacji w swoim wystąpieniu odniósł się w środę prezydent Turcji. - Nie mogę stwierdzić, że wysłanie czołgów na Ukrainę może być elementem rozwiązania konfliktu. Wszystko to jest ryzykowne i przynosi korzyści jedynie baronom zbrojeniowym - wskazał Recep Tayyip Erdoğan cytowany przez turecką agencję Andalou.

d2zm3zg

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Patrioty z Niemiec nagrane pod Zamościem. NATO wzmacnia wschodnią flankę

Erdogan podkreślił, że "Ankara jest gotowa, by odegrać rolę mediatora" podczas negocjacji, które doprowadzą do ostatecznego zakończenia brutalnej rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Turecki prezydent stwierdził, że "oczekuje wsparcia ze strony Europy i świata, by wezwać kraje do rozpoczęcia rozmów, a ostatecznie także do zawarcia pokoju".

Według niego "negocjacje muszą być poparte deklaracją zawieszenia broni i wizją sprawiedliwego rozwiązania" sporu. - Zawsze podtrzymuję nadzieję na pokój. Gdybym stracił tę nadzieję, nie zostałby otwarty korytarz zbożowy, nie doszłoby do wymiany więźniów - podkreślił Erdogan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zm3zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d2zm3zg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj