Trwa ładowanie...
d21zwix

Episkopat pozytywnie ocenia młodzież

Obradujący we wtorek Episkopat Polski pozytywnie ocenia polską młodzież - powiedział przewodniczący komisji wychowania katolickiego Episkopatu bp Kazimierz Nycz.

d21zwix
d21zwix

Na konferencji prasowej w siedzibie Episkopatu Polski bp Nycz poinformował, że podczas dyskusji biskupi podkreślali, iż nie ma powodów do bicia na alarm, że w dzisiejszej rzeczywistości nastąpiło zerwanie więzi międzypokoleniowej, tzn. że młodzi ludzie wyrywali się z tradycji rodzinnej i nie mają kontaktów z rodzicami.

Wszystko wskazuje na to, że młodzież generalnie utrzymuje (...) więź międzypokoleniową i wyrasta z pokolenia swoich rodziców. I to jest objaw bardzo pozytywny - powiedział bp Nycz.

Dodał, że młodzież lepiej niż pokolenie dorosłe rozumie nową rzeczywistość i wchodzi w nią bez obciążeń, które są właściwe ludziom starszym.

Biskupi i zaproszeni socjologowie zwrócili uwagę na duży udział młodzieży w praktykach religijnych.

d21zwix

Zdaniem biskupów i socjologów uczestniczących w konferencji, badania ostatnich 10 lat pokazują jednak, że obecna sytuacja bardzo wpływa na młodzież w sensie niespójności religijnych i etycznych w życiu codziennym. To jest odwieczny problem, żeby wiara wpływała na życie i aby życie wypływało z wiary - dodał.

Podkreślił też, że wśród młodzieży obserwuje się niższy poziom akceptacji norm chrześcijańskich i etycznych, zwłaszcza w odniesieniu do życia rodzinnego i do czystości.

Biskupi zwrócili też uwagę na konieczność prowadzenia profilaktyki, a także pracy z tzw. trudną młodzieżą, którą powinni prowadzić wszyscy - Kościół, państwo i organizacje pozarządowe, aby ratować tę młodzież, którą trzeba ratować, która znalazła się w takim punkcie swojego życia, że nie jest w stanie sama z tego wyjść. (jd)

d21zwix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21zwix
Więcej tematów