Trwa ładowanie...

Mówi o ciężkich walkach. Zostają "warstwy" zabitych Rosjan [RELACJA NA ŻYWO]

Wojna w Ukrainie trwa. Doradca gabinetu prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz przyznał, że w rejonie Donbasu toczą się ciężkie walki z Rosjanami. Nie odnoszą oni tam jednak większych sukcesów. - W rejonie Bachmutu i Soledaru Rosjanie przeprowadzają po kilka ataków w ciągu dnia i zostawiają kilka nowych warstw ciał na ziemi przed ukraińskimi okopami - stwierdził Arestowycz. Śledź relację na żywo Wirtualnej Polski.

Mówi o ciężkich walkach. Zostają "warstwy" zabitych RosjanMówi o ciężkich walkach. Zostają "warstwy" zabitych RosjanŹródło: East News, fot: Libkos
d1ymt77
d1ymt77
Trwa łączenie
21:50, 27.11.2022

Anton Geraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy pokazuje, jak Ukraińcy radzą sobie z gotowaniem, gdy nie ma prądu i gazu.

21:22, 27.11.2022

Zełenski zaznaczył też, że sytuacja na froncie jest trudna, zwłaszcza w obwodzie donieckim. Wyraził też wdzięczność wszystkim żołnierzom, którzą walczą teraz z rosyjskimi najeźdźcami. 

21:21, 27.11.2022

- Wiemy, że terroryści przygotowują nowe uderzenia i dopóki będą mieli rakiety, nie uspokoją się - stwierdził Zełenski. Zaapelował, by Ukraińcy opiekowali się słabszymi, potrzebującymi pomocy rodakami i by nie lekceważyli alarmów przeciwlotniczych.

21:18, 27.11.2022

Rosja przygotowuje się do nowych ataków rakietowych na Ukrainę. Nowy tydzień, który rozpocznie się 28 listopada, znów może być trudny dla Ukraińców - stwierdził w najnowszym przemówieniu do swoich rodaków prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

21:14, 27.11.2022

"W oczekiwaniu na Boże Narodzenie uśmiechnięty Himars zbiera okupantów pod choinkami" - czytamy na profilu ukraińskiego resortu obrony na Twitterze.


 

21:09, 27.11.2022

Rosyjski deputowany i generał Andriej Gurulew na antenie kanału Tsargrad TV tłumaczył, dlaczego Rosjanie atakują infrstrukturę energetyczną Ukrainy i co będzie ich następnym celem. - Uderzenia w sektor energetyczny - dramatycznie wpływa na państwo. Potem jest logistyka, na przykład infrastruktura bankowa. Uderz w centrum operacji bankowych i wszystko pada - stwierdził generał Gurulew. Dodał też, że żeby zniszczyć most, trzeba użyć 10 rakiet, ale wystarczy jedna, by zablokować ruch kolejowy - wystarczy trafić w centrum kontroli.


20:51, 27.11.2022

W wyzwolonym Chersoniu znów słychać odgłosy eksplozji. Miast jest pod kolejnym ostrzałem artyleryjskim ze strony Rosji.


20:39, 27.11.2022

W jednj z wyzwolonych przez ukraińców wsi pozostało tylko jedno dziecko. Jego rodzina nie zdecydowała się na ewakuację.


20:12, 27.11.2022

Kompletny zestaw kierunkowych odłamkowych min przeciwpiechotnych MON-50 porzuconych przez Rosjan w okolicach Chersonia.


19:47, 27.11.2022

"Rosyjskie samoloty transportowe masowo odwiedzają Chiny, podsycając spekulacje na temat dostaw wojskowych. Dziewięć rosyjskich samolotów transportowych An-124 opuściło Chiny w ciągu ostatniego tygodnia, wyłączając urządzenia umożliwiające śledzenie lotu" - informuje The Kyiv Post" powołując się aa doniesienia donosi Defense Express, ukraińskiego wojskowego serwisu informacyjnego. 

19:33, 27.11.2022

W Chersoniu przywrócono prąd dla 17 proc. użytkowników - powiadomiły władze lokalne. Po wyzwoleniu 11 listopada w mieście w ogóle nie było elektryczności, a według władz Rosjanie "całkowicie zniszczyli infrastrukturę energetyczną” przed odwrotem swoich wojsk. 

19:14, 27.11.2022

McCaul skrytykował pakiety pomocy Demokratów dla Ukrainy, którzy, jak powiedział, wysłali trochę pieniędzy, jednocześnie uzupełniając amerykańskie zapasy broni. "Republikanie nie będą rządzić w ten sposób” - powiedział. "Zamierzamy to zrobić w odpowiedzialny sposób, z przejrzystością dla narodu amerykańskiego. To są dolary amerykańskich podatników. Czy to zmniejsza naszą wolę pomocy Ukraińcom w walce? Nie, ale zamierzamy to zrobić w odpowiedzialny sposób” - dodał.

19:13, 27.11.2022

Republikanin Michael McCaul powiedział w niedzielę w "This Week” ABC, że Izba Reprezentantów będzie nadal udzielać poparcia Ukrainie, ale będzie to robić z większą "odpowiedzialnością” niż dotychczas. Dodał też, że Republikanie "nie zamierzają wystawić Ukrainie czeków in blanco”. 

19:12, 27.11.2022

"Rosyjskie bestialstwo nie ma granic” - napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem z podkijowskiej Buczy, dokąd udał się, by na własne oczy zobaczyć skutki rosyjskich zbrodni wojennych. 

19:10, 27.11.2022

Agencja Ukrinform, która opublikowała fotoreportaż z wizyty Kelly’ego podaje, że odwiedził on m.in. dziewczynkę, która ucierpiała w ataku rakietowym na dworzec w Kramatorsku. 

19:10, 27.11.2022

Amerykański astronauta Scott Kelly odwiedził największy ukraiński szpital dziecięcy, klinikę Ochmatdyt w Kijowie. Kelly, który jest ambasadorem pomocy dla Ukrainy, spotkał się m.in. z dziećmi rannymi w wyniku rosyjskich ataków. Odwiedził także Buczę. 

18:38, 27.11.2022

Ekspert odniósł się też do doniesień, że Rosjanie wystrzeliwują na Ukrainę stare pociski przeznaczone do przenoszenia broni jądrowej, ale bez głowic nuklearnych, co ma na celu zmylenie ukraińskiej obrony powietrznej. Jak ocenił, te doniesienia są oznaką desperacji z ich strony. 

18:37, 27.11.2022

- Teraz przez kilka dni będzie cztery lub pięć stopni poniżej zera. Ziemia zamarznie i pozostanie zmrożona. To ma znaczenie dla żołnierzy. Ponieważ pogoda staje się teraz zimna, to podkreśli różnicę w jakości między wojskami rosyjskimi i ukraińskimi. Aby radzić sobie z zimą, żołnierze muszą być dobrze zaopatrzeni i wyposażeni, muszą być rotowani z okopów w regularnych odstępach - mówił Clarke w rozmowie ze stacją Sky News. - Moim zdaniem Ukraińcy poradzą sobie lepiej niż Rosjanie, ponieważ są teraz lepiej wyposażeni i zmotywowani do wytrzymania. Wielu Rosjan już teraz jest nieszczęśliwych i nie chce tam być - dodał.

18:36, 27.11.2022

Ukraińscy żołnierze są lepiej wyposażeni do walki w zimowych warunkach niż Rosjanie, a zimą ich wyższa motywacja tym bardziej będzie miała znacznie - ocenił w niedzielę brytyjski ekspert wojskowy prof. Michael Clarke. 

18:14, 27.11.2022

Rosjanie wyburzają domy w historycznym centrum Mariupola - alarmuje na swoim kanale na Telegramie lojalny wobec Kijowa doradca ukraińskiego mera Mariupola Petro Andriuszczenko. Jego zdaniem w ten sposób Rosjanie chcą zatrzeć ślady bombardowania tego miasta.


18:04, 27.11.2022

"W niedzielę Rosjanie przeprowadził 4 ataki rakietowe na obiekty cywilne w osadach Rozumiwka w obwodzie zaporoskim i Musijiwka w obwodzie dniepropietrowskim (przedmieście Krzywego Rogu - przyp. red.). Nadal istnieje zagrożenie atakiem rakietowym wroga na obiekty infrastruktury krytycznej w głębi Ukrainy" - informuje sztab generalny ukraińśkiej armii.

17:59, 27.11.2022

Rosjanie przygotowują się do przeniesienia swoich jednostek z Białorusi na Ukrainę - informuje ukraiński sztab generalny. Maja one trafić do jednostek, które poniosły straty na froncie.

17:38, 27.11.2022

Dodał, że białoruska propaganda sugeruje kolejny raz, że Ukraińcy uciekający przed agresją Rosji szukają schronienia na Białorusi, traktując ten kraj jako bezpieczniejszy niż kraje UE. "Mińsk wprost wskazuje, że uchodźcy ukraińscy przybyli na Białoruś przez kraje Unii" - napisał Żaryn.

17:37, 27.11.2022

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP pod wpisem zamieścił grafikę i wskazał, że pokazano w niej fałszywe liczby ukraińskich uchodźców, którzy mieli wyjechać na Białoruś. "Zgodnie z informacją na temat ruchu migracyjnego na Białoruś miało trafić ponad 60 tys. Ukraińców, w tym niemal 40 tys. miało jechać przez Polskę" - podał Żaryn.

17:37, 27.11.2022

"Na stronie Białoruskiego Komitetu Granicznego opublikowano komunikat, w którym Mińsk informuje o rzekomo masowej migracji Ukraińców na Białoruś" - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że w jego opinii propaganda białoruska kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie. 

17:28, 27.11.2022

Ukraińska policja ujawniła materiał filmowy nakręcony w pierwszych minutach po ataku rakietowym na Kijów 23 listopada. "Krew, ogień i spustoszenie to wszystko, co przynosi 'rosyjski pokój'". 


Źródło: pravda.com.ua, Unian, Ukrinform, Twitter, PAP, Reuters, Telegram

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ymt77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1ymt77
Więcej tematów