Trwa ładowanie...

Enea Spring Break - Brodka, Podsiadło, Taco Hemingway i 100 innych artystów wystąpi w Poznaniu

• 21 kwietnia w Poznaniu rozpoczyna się festiwal muzyczny Enea Spring Break
• W ciągu trzech dni zaplanowano ponad 100 koncertów, a na wszystkie można wejść, kupując karnet w cenie 89 zł
• Największymi gwiazdami są Brodka, Dawid Podsiadło i Taco Hemingway, ale festiwal to też szansa usłyszenia na żywo muzyków, którzy mogą zawładnąć polską sceną muzyczną w najbliższych latach

Enea Spring Break - Brodka, Podsiadło, Taco Hemingway i 100 innych artystów wystąpi w PoznaniuŹródło: YouTube
dl56gdi
dl56gdi

Festiwal odbędzie się już po raz trzeci, ale po raz pierwszy zyska aż taki rozmach. W ciągu trzech dni w Poznaniu będzie można usłyszeć ponad 100 artystów, a koncerty odbędą się na kilkunastu scenach (m.in. w Sali Wielkiej CK Zamek, klubach Blue Note, Meskalina i Pod Minogą, na Dziedzińcu Różanym).

Główną areną wydarzenia będzie plac Wolności, gdzie wystąpią największe gwiazdy - świeżo upieczeni laureaci tegorocznych Fryderyków - Dawid Podsiadło (statuetka za najlepszy teledysk roku za "W dobrą stronę") i Taco Hemingway (jego płyta "Umowa o Dzieło" zwyciężyła w kategorii album roku hip hop)
oraz będąca na topie już od kilku lat Brodka, która w Poznaniu zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty.

Podczas festiwalu będzie można także usłyszeć Starą Rzekę - projekt Kuby Ziołka, laureata tegorocznego Paszportu Polityki, a także poznański zespół Rebeka, który niedawno wydał album "Davos".

dl56gdi

Festiwal to jednak przede wszystkim szansa poznania młodych artystów, którzy dopiero rozpoczynają karierę. Niewykluczone, że są wśród nich tacy, którzy za rok lub dwa będą tu wracać w roli pierwszoplanowych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Na placu Wolności będzie działać specjalna strefa z różnymi atrakcjami dla uczestników festiwalu.

- Fani muzyki będą mogli spróbować swoich możliwości w wybijaniu rytmu i tworzeniu dźwięków na specjalnych urządzeniach - mówi Olga Fasiecka, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji Enea.

Na miejscu każdy będzie miał też szansę nagrać swoje imię i zmienić je w odwzorowanie fali dźwiękowej. Głos zostanie przekonwertowany na graficzny zapis fali, który trafi w wirtualną ramkę. Taką wizytówkę będzie można wysłać na swojego e-maila.

dl56gdi

W strefie będzie można też zregenerować siły pomiędzy poszczególnymi koncertami, odpoczywając na leżakach i pufach. Główny sponsor festiwalu udostępni też różne gadżety takie jak m.in. słuchawki, rozdzielacze sygnału do słuchawek, okulary przeciwsłoneczne i koszulki.

Wstęp do strefy będzie możliwy w piątek i sobotę w godz. od 14 do północy, tylko dla posiadaczy festiwalowych opasek.

Enea Spring Break to nie tylko koncerty, ale także towarzyszące im różnego rodzaju warsztaty i panele dyskusyjne.

Karnety na cały festiwal kosztują 89 zł. Tuż przed koncertami będzie można je nabyć w cenie 100 zł - o ile w ogóle będą jeszcze dostępne, ponieważ festiwal cieszy się sporym zainteresowaniem.

Program i więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie www.spring-break.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dl56gdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl56gdi
Więcej tematów