Trwa ładowanie...

Emiraty wprowadzają nowe prawo. Zakaz trzymania w domu tygrysów i lwów

Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadzają prawo, które zabrania posiadania dzikich i niebezpiecznych zwierząt w domach. Według nowych przepisów nie będzie można hodować takich drapieżników jak tygrysy, lamparty czy lwy. Zdarzało się, że były one prowadzone na smyczy w centrach dużych miast.
Share
Emiraty wprowadzają nowe prawo. Zakaz trzymania w domu tygrysów i lwów
Emiraty wprowadzają nowe prawo. Zakaz trzymania w domu tygrysów i lwówŹródło: PAP/EPA
d9e8l24

Dzikie zwierzęta będą mogły przebywać w ogrodach zoologicznych, cyrkach i ośrodkach badawczych. Osobom łamiącym prawo grozi sześciomiesięczna kara więzienia i kara pieniężna wynosząca - w przeliczeniu - od 10 tysięcy do ponad 500 tysięcy złotych.

Już kilka lat temu w raporcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pisano, że trzymanie dzikich zwierząt w przydomowym ogródkach staje się niebezpiecznym hobby obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bogaci mieszkańcy kupowali lwy, tygrysy czy małpy by pochwalić się przed sąsiadami.

Nowe prawo ma także ograniczyć handel dzikimi zwierzętami. Kara dożywocia grozi tym, których zwierzę zaatakuje i zabije innego człowieka.

Nowe prawo reguluje również sposób w jaki traktowane będą psy. W czasie spacerów muszą nosić obrożę i być prowadzone na smyczy. Do połowy czerwca wszystkie zwierzęta domowe muszą zostać zaszczepione.

d9e8l24

Podziel się opinią

Share
d9e8l24
d9e8l24
Więcej tematów