Trwa ładowanie...
d28mkux

Elżbieta Witek: myślałam, że Komisja Wenecka będzie bardziej profesjonalna. Spór o TK nie ma wpływu na organizację szczytu NATO

Myśleliśmy, że Komisja Wenecka potraktuje tę kwestię obiektywnie i profesjonalnie. Tymczasem już z tych przecieków widać, że część tego projektu opinii to są kwestie polityczne, a nie merytoryczne - oświadczyła w #dziejesienazywo szefowa gabinetu politycznego premiera Elżbieta Witek. - To byłoby mało poważne, gdyby ktoś uzależniał organizację szczytu NATO w Polsce od sporu o Trybunał Konstytucyjny - podkreśliła.

Share
d28mkux

Witek przyznała, że politycy PiS czują zawód, że Komisja Wenecka "nie okazała się ciałem, które by było bardzo profesjonalne, merytoryczne i w sposób prawny odnosiło się do kwestii, o którą wnioskował minister Waszczykowski".

- Czy rząd bierze pod uwagę to, że szczyt NATO w Polsce zakończy się fiaskiem? - pytał prowadzący Paweł Lisicki. - To byłoby mało poważne, gdyby ktoś uzależniał organizację szczytu NATO w Polsce od sporu o Trybunał Konstytucyjny - odparła szefowa gabinetu premier Szydło.

Jej zdaniem sprawa Trybunału jest kwestią wewnętrznego prawa Polski, a nie prawa międzynarodowego. - My się przygotowujemy bardzo poważnie do szczytu NATO. Mamy też Światowe Dni Młodzieży. Przed nami kwestia zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, jak i uczestnikom tych wydarzeń - podkreśliła Witek.

d28mkux

Podziel się opinią

Share
d28mkux
d28mkux
Więcej tematów