Trwa ładowanie...
d16l9h8

Elżbieta Kruk zostanie w Radzie Mediów Narodowych? Czabański: "Nie ma przeciwwskazań"

Elżbieta Kruk może nadal być członkiem Rady Mediów Narodowych, chociaż została europosłanką z listy PiS. Zdaniem szefa RMN Krzysztofa Czabańskiego, prawnicy nie mają nic przeciwko temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elżbieta Kruk, nowa europosłanka
Elżbieta Kruk, nowa europosłanka (PAP, Fot: Wojtek Jargiło)
d16l9h8

Elżbieta Kruk dostała się do Parlamentu Europejskiego z okręgu lubelskiego. Startowała z pierwszego miejsca na liście PiS. Do tej pory była posłanką i od połowy 2016 r. również członkiem Rady Mediów Narodowych. Jej szef Krzysztof Czabański tuż po wyborach mówił, że chciałby, aby europosłanka została w Radzie - informuje portal wirtualnemedia.pl.

- Autorzy opinii prawnych, jakimi dysponuję, nie widzą przeszkód prawnych dla członkostwa pani poseł Kruk w Radzie. W tej sprawie wypowiedziała się radczyni prawna RMN oraz Biuro Analiz Sejmowych - powiedział portalowi Krzysztof Czabański. Dodał, że decyzja o pozostaniu należy do Elżbiety Kruk. Europosłanka jeszcze się nie wypowiedziała w tej kwestii.

Muszą się zrzec stanowisk

Zgodnie z prawem, posłowie i senatorowie, którzy zostali wybrani do Europarlamentu, muszą w ciągu dwóch tygodni zrzec się dotychczasowego mandatu i funkcji w administracji rządowej. Jeśli nie zrobią tego w wyznaczonym terminie, nie będą mogli objąć mandatu europosła. Niejasne jest, czy dotyczy to również członków Rady Mediów Narodowych.

d16l9h8

Rada Mediów Narodowych powołuje i odwołuje oraz opiniuje zarządy oraz rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Jej kadencja trwa 6 lat.

źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16l9h8

Podziel się opinią

Share

d16l9h8

d16l9h8
Więcej tematów