Trwa ładowanie...
d3grat1
IAR

Eksplozje w strefie przemysłowej w okolicy Bordeaux we Francji. Dwaj ranni strażacy i ogromne straty materialne

• Pożar w firmie specjalizującej się w przewozie niebezpiecznych substancji
• Płomienie spowodowały wybuch cystern do przewożenia gazu
• W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło około stu strażaków
• Lokalna gazeta "Sud-Ouest": było pięć wybuchów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozje w strefie przemysłowej w okolicy Bordeaux we Francji. Dwaj ranni strażacy i ogromne straty materialne
(Twitter)
d3grat1

Dwaj ranni strażacy i ogromne straty materialne - taki jest bilans serii potężnych eksplozji na przedmieściu Bordeaux we Francji. Do wypadku doszło w przedsiębiorstwie specjalizującym się w przewozie niebezpiecznych substancji.

Przyczyną wybuchów był prawdopodobnie pożar na terenie zakładu CD Trans w miejscowości Bassens na północ od Bordeaux. Płomienie spowodowały wybuch cystern do przewożenia gazu.

Merostwo tej niewielkiej miejscowości mówi o co najmniej dwóch eksplozjach, natomiast lokalna gazeta "Sud-Ouest" twierdzi, że było ich nawet pięć. Szczątki pojazdów zostały wyrzucone poza fabrykę i spadły między innymi na domy i pobliską szkołę.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło około stu strażaków. Dwóch z nich odniosło obrażenia. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

d3grat1

Do tej katastrofy doszło w sytuacji zagrożenia terrorystycznego spowodowanego działaniami ekstremistów z tak zwanego Państwa Islamskiego. Każdy tego typu wypadek wywołuje natychmiast psychozę i obawy, że mogło dojść do kolejnego zamachu.

d3grat1

Podziel się opinią

Share
d3grat1
d3grat1
Więcej tematów