Trwa ładowanie...

Śmiertelny wybuch w Mesko. Prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku w zakładzie Mesko w Skarżysku-Kamiennej – przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do eksplozji doszło podczas utylizacji pojemników po paliwie rakietowym.

Śmiertelny wybuch w Mesko. Prokuratura wszczyna śledztwoŚmiertelny wybuch w Mesko. Prokuratura wszczyna śledztwoŹródło: PAP, fot: Michał Walczak
diw44hs
diw44hs

W poniedziałkowe przedpołudnie, w jednym z magazynów należących do zakładu Mesko, w Skarżysku-Kamiennej doszło do wybuchu pożaru. Ogień został opanowany i ostatecznie ugaszony przez straż pożarną działającą na terenie zakładu.

Niestety, w wyniku zdarzenia zmarł 59-letni pracownik zakładu. Kolejna osoba została przewieziona do szpitala.

Eksplozja w Mesko. W zakładzie wciąż trwają oględziny

- Nasze dotychczasowe ustalenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku w pracy przy utylizacji pojemników po paliwie rakietowym - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Prokopowicz dodał, że na miejscu zdarzenia nadal trwają oględziny. - Wykorzystujemy do tego specjalnego robota ze skanerem, który bada miejsce, gdzie doszło do wybuchu pożaru. Wynika to ze specyfiki zakładu. Chcemy się upewnić, czy nie pozostały tam żadne inne przedmioty niebezpieczne, które mogłyby ewentualnie ponownie wywołać tego rodzaju zdarzenie - wyjaśnił prokurator.

diw44hs

Po zakończeniu tych czynności i uzyskaniu pewności, że magazyn, w którym doszło do pożaru, jest bezpieczny, śledczy będą mogli wkroczyć na teren zdarzenia.

Prokurator Prokopowicz poinformował również, że trwa śledztwo w sprawie pożaru. Do tej pory nie przedstawiono zarzutów żadnej osobie.

W planach na wtorek późnym popołudniem jest sekcja zwłok 59-letniego pracownika. Prokuratorzy przesłuchali już kilku świadków, a także zabezpieczają dokumentację i monitoring.

Sprawą zajmą się również specjalne komisje powołane przez Mesko i Polską Grupę Zbrojeniową, które będą dążyły do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

diw44hs

Mesko produkuje amunicję

Skarżyskie Mesko to należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej producent amunicji, w tym pocisków rakietowych.

W kwietniu przed Sądem Rejonowym w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął się proces w sprawie śmiertelnych wypadków, do których doszło w zakładzie w 2021 r. Wskutek dwóch eksplozji zginęły tam dwie czterdziestolatki.

diw44hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diw44hs
Więcej tematów