Trwa ładowanie...
ukraina

Eksplozja w Kijowie to "próba zabójstwa"?

Śledczy zakwalifikowali wybuch niezidentyfikowanego przedmiotu w centrum Kijowa, w którym ucierpiały trzy osoby, jako "próbę zabójstwa" - poinformowała ukraińska policja. Wcześniej za główną wersję zdarzenia śledczy uznali wybryk chuligański.

Share
Eksplozja w Kijowie to "próba zabójstwa"?
Źródło: PAP/EPA, Fot: ITAR-TASS/Pyotr Sivkov
d1j0w4o

W związku z wybuchem wszczęto śledztwo z artykułu kodeksu karnego "próba umyślnego zabójstwa, dokonana w sposób zagrażający wielu osobom" - powiadomił dział komunikacji społecznej kijowskiej policji. Funkcjonariusze ustalają tożsamość osób, które miały związek z przestępstwem - dodano w oświadczeniu.

W szpitalach przebywa trzech rannych w wybuchu. Nie wiadomo, w jakim są stanie.

d1j0w4o

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksandr Turczynow wyraził przypuszczenie, iż wybuch to atak terrorystyczny. - Nie wykluczamy, że jest to zaplanowany atak terrorystyczny, którego próbowano dokonać, aby w Dzień Niepodległości nie wszyscy mogli radować się świętem - powiedział Turczynow.

Na miejscu wybuchu pracuje grupa śledczo-operacyjna, która bada teren, ustala świadków i sprawdza kamery monitoringu, które mogły zarejestrować moment wybuchu.

Ukraina świętuje Dzień Niepodległości, obchodzony w 26. rocznicę uchwalenia Aktu Niepodległości tego państwa. W Kijowie w defiladzie wojskowej z tej okazji uczestniczyli też polscy żołnierze, a na trybunie honorowej byli szefowie resortów obrony Polski i USA, Antoni Macierewicz i James Mattis, oraz Litwy, Łotwy, Estonii, Turcji, Czarnogóry, Mołdawii i Gruzji, a także przedstawiciele Rumunii, Kanady i Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Zniesienie wiz dla Ukraińców

d1j0w4o

Podziel się opinią

Share
d1j0w4o
d1j0w4o
Więcej tematów