WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplozja w fabryce fajerwerków we Włoszech. 7 ofiar śmiertelnych

Co najmniej siedem osób zginęło w eksplozji w fabryce fajerwerków w Modugno w pobliżu Bari, na wybrzeżu Adriatyku. Według agencji ANSA liczba ofiar może wzrosnąć, gdy strażacy w pełni opanują sytuację i zdołają wejść do budynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozja w fabryce fajerwerków we Włoszech. 7 ofiar śmiertelnych
(PAP/EPA, Fot: LUCA TURI)
WP

Ogień rozprzestrzenił się na pobliski las. W akcji ratowniczej biorą udział dwa samoloty.

Według prokuratora Giuseppe Volpe gaszenie pożaru potrwa co najmniej dwa dni. W pożarze zginęło co najmniej 7 osób, ale miejscowa policja zastrzega, że to wstępny bilans. W momencie eksplozji w zakładzie było prawdopodobnie 14 pracowników. Jednak w fabrycznym spisie figurują trzy dodatkowe nazwiska osób, zatrudnionych sezonowo. Ich los nie jest znany.

Według lokalnych mediów prawdopodobną przyczyną był wybuch samochodu, załadowanego wyprodukowanymi ogniami sztucznymi. Wywołany w ten sposób pożar objął samą wytwórnię i wywołał kolejne eksplozje.

WP

Mimo wakacji fabryka Bruscella pracowała na pełnych obrotach, ponieważ w wielu małych włoskich miastach organizuje się pokazy sztucznych ogni podczas świąt religijnych.

Polub WP Wiadomości
WP
WP