Trwa ładowanie...
d20wr1g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplozja gazu w Nigerii: zginęło ponad 100 osób

• Do wybuchu doszło podczas przepompowywania gazu
• W wyniku wybuchu zginęło ponad 100 osób
• W ogniu stanęły pobliskie domu, spłonęło ponad 50 samochodów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eksplozja gazu w Nigerii: zginęło ponad 100 osób
(Thinkstockphotos)
d20wr1g

Z tych relacji wynika, że do eksplozji i pożaru doszło w czwartek podczas przepompowywania gazu z cysterny do instalacji w zakładzie gazowniczym. Większość ofiar to ludzie, którzy stali w kolejce, by napełnić butle gazowe.

W ogniu stanęły pobliskie domu. Spłonęło ponad 50 samochodów.

Nnewi jest drugim co do wielkości miastem w stanie Anambra. Wraz z miejscowościami podmiejskimi liczy około miliona mieszkańców. Liczna w tym mieście jest wspólnota chrześcijańska.

d20wr1g

Zobacz także: Potężna eksplozja gazu w Kalifornii

d20wr1g

Podziel się opinią

Share

d20wr1g

d20wr1g
Więcej tematów