Trwa ładowanie...
Jacek Gądek
27-04-2016 13:10

Eksperymenty na Polakach? Były 34 skargi, ludzie "słyszeli głosy"

• Antoni Macierewicz zapowiadał informację o podejrzeniach, czy na Polakach nie eksperymentuje się bronią elektromagnetyczną
• Posłowie zażądali od MON danych nt. rzekomych eksperymentów i odpowiedzi na pytanie, czy władze Polski padałyły ich ofiarą
• MON odpowiedziało: w 2016 r. 34 osoby poskarżyły się na rzekome eksperymenty, objawem miało być "słyszenie głosów"

Eksperymenty na Polakach? Były 34 skargi, ludzie "słyszeli głosy"Źródło: WP
d34vb7x
d34vb7x

12 marca ministra obrony narodowej Antoni Macierewicz w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu założonej przez o. Tadeusza Rydzyka odpowiadał na pytanie kobiety zainteresowanej kwestią eksperymentowania na ludziach bronią elektromagnetyczną. Szef MON odpowiedział, że do niego jako posła napływały sygnały od ludzi w tej sprawie: w ciągu 15 lat co najmniej 10 osób miało się mu skarżyć na rzekome eksperymenty.

- Zgłaszali się ludzie, którzy twierdzili, że byli poddawani takim badaniom, a następnie nie mogą znaleźć w żadnym z organów państwa ochrony, wsparcia i pomocy. Sprawdzanie wskazało, że w większości przypadków przyczyny były inne, niż związane z eksperymentami - podkreślał. Zauważył przy tym charakterystyczną rzecz: większość kierowanych do niego skarg pochodziło z Dolnego Śląska i Zachodniopomorskiego.

- Takie analizy robimy, żeby zidentyfikować, gdzie są ludzie którzy skarżą się na tego typu dolegliwości i tego typu sytuacje. Myślę, że za jakieś pół roku będę mógł odpowiedzieć coś więcej - mówił Antoni Macierewicz. - Ale powtarzam, z tych ułamkowych informacji, które do mnie dotarły, to Dolny Śląsk, okolice Legnicy i ziemia zachodniopomorska, to są główne obszary, gdzie nasilenie tych skarg jest największe - dodawał.

Z wypowiedzi ministra drwili politycy opozycji. Posłowie Platformy Obywatelskiej do szefa MON skierowali interpelacje, oczekują oficjalnych wyjaśnień, o co chodziło ministrowi. Michał Kamiński (PO) uszczypliwie pisał: - Rodzi się przypuszczenie, że oczywistym celem tej broni mogą być układy nerwowe ewentualnie mózgi najważniejszych osób w państwie - czytamy w jego interpelacji. Domagał się też wiedzy, czy ktoś z najważniejszych osób w państwie stał się już "obiektem wrogiego elektromagnetycznego ataku". Co ciekawe, jest to pierwsza i jedyna interpelacja Michała Kamińskiego skierowana do rządu PiS w tej kadencji Sejmu.

d34vb7x

Informacji domagał się też inny poseł Platformy - Arkadiusz Marchewka.

W imieniu MON odpowiedział wiceminister Bartosz Kownacki. Ministerstwo policzyło, że w 2016 r. do Biura Skarg i Wniosków Ministerstwa Obrony Narodowej wpłynęły 34 skargi dot. rzekomego stosowania broni elektromagnetycznej na Polakach.

- Nie wszystkie sygnały zawierały opis objawów spowodowanych użyciem tej broni. Trudno jest dokonać uogólnień, bowiem opisywane objawy są indywidualne dla konkretnej osoby. Dla przykładu skarżący wskazali: zaburzenie snu, "słyszenie głosów", niewłaściwe funkcjonowanie różnych organów (jelit, płuc, serca), odczucia niepokoju, negatywnych emocji, duszności, niekontrolowane skurcze i drgania mięśni, alergie - zaznaczył Kownacki.

MON podkreśliło, że prowadzone są analizy i tylko po rzetelnym sprawdzeniu i przeanalizowaniu problemu możliwe jest zajęcia stanowiska. - Aktualnie resort obrony narodowej nie posiada informacji na temat użycia broni elektromagnetycznej przeciwko obywatelom Polski. Nie są także znane przypadki nielegalnych badań nad tą bronią przeprowadzanych na ludziach na terenie kraju - dodał.

d34vb7x

Na żądanie Michała Kamińskiego MON przedstawiło jednak informację o tym, że nad bronią elektromagnetyczną pracują m.in. Stany Zjednoczone, Izrael i Rosja. - Jak wynika z prezentowanych danych na panelach NATO oraz na specjalistycznych, corocznych konferencjach poświęconych tej tematyce, ze względu na bardzo krótki czas trwania impulsów elektromagnetycznych, promieniowanie to nie wpływa negatywnie na organizm ludzki - czytamy w odpowiedzi MON.

d34vb7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34vb7x
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj