Trwa ładowanie...
daskpt0

Ekspert dżihadystów od broni chemicznej zabity w Iraku

Podczas nalotu amerykańskiego lotnictwa na pozycje Państwa Islamskiego (IS) w Iraku zginął pracujący dla dżihadystów ekspert w dziedzinie broni chemicznej, który uczył terrorystów jak jej używać - poinformowało kierujące operacjami na Bliskim Wschodzie Centralne Dowództwo USA (CENTCOM).
Share
Ekspert dżihadystów od broni chemicznej zabity w Iraku
Źródło: AFP, Fot: AHMAD AL-RUBAYE
daskpt0

Według CENTCOM, Abu Malik, specjalista od produkcji gazów bojowych, który pracował kiedyś dla irackiego dyktatora Saddama Husajna, a w 2005 roku wstąpił do Al-Kaidy, zginął 24 stycznia, podczas nalotu na pozycje dżihadystów w pobliżu Mosulu.

"Jego śmierć oznacza znaczne ograniczenie, przynajmniej na pewien czas, możliwości wyprodukowania i użycia przez terrorystów z Państwa Islamskiego broni chemicznej" - podało Centralne Dowództwo USA.

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że nie należy spodziewać się szybkiego zakończenia walki z dżihadystami. - To jeszcze trochę potrwa - stwierdził na konferencji prasowej w Waszyngtonie.

Od sierpnia kierowana przez USA koalicja przeprowadziła ponad dwa tysiące nalotów na pozycje Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.

daskpt0

Podziel się opinią

Share
daskpt0
daskpt0
Więcej tematów