Trwa ładowanie...

Eksperci alarmują: przed Euro 2012 brakuje policjantów

Eksperci alarmują, że niespełna 2 miesiące przed Euro 2012, 7,9 tys. wolnych etatów w policji stawia pod znakiem zapytania nie tylko bezpieczeństwo ME, ale też prawidłowe funkcjonowanie państwa przed i po piłkarskiej imprezie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Eksperci alarmują: przed Euro 2012 brakuje policjantówŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
ddin6ds

Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak zapewnia jednak, że "bezpieczeństwo Euro jest priorytetem kierownictwa resortu i liczba wakatów nie wpłynie na to negatywnie". - Mimo tej liczby wakatów już dawno mamy precyzyjnie zaplanowane, skąd i ilu policjantów będzie w każdym mieście gospodarzu turnieju - uspokaja.

Woźniak zapowiada też, że do końca roku będzie przyjętych ponad 5 tys. nowych funkcjonariuszy. - Mamy świadomość, że bezpieczeństwo nie kończy się wraz z Euro. Nowi policjanci wkrótce będą patrolować ulice - podkreśla.

Zaskoczenia nie ukrywa szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki. - Dotąd nie mieliśmy takich sygnałów ani od policji, ani od resortu. Na najbliższej komisji poprosimy ministra Jacka Cichockiego o wyjaśnienie tej sytuacji - zapowiada.

- Dzieje się coś złego i to w momencie, gdy przed policją stoi potężne wyzwanie związane z największą od lat imprezą - ocenia.

ddin6ds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddin6ds
ddin6ds
Więcej tematów