Ekolog dla WP: globalne ocieplenie to katastrofa
Ocieplenie klimatu zagraża przyrodzie i ludziom. Jeśli temperatura będzie wzrastać, w przyszłości nawet 30% gatunków roślin może wyginąć. Polska także nie uniknie skutków zmian klimatu: najbardziej zagrożone jest wybrzeże Bałtyku - powiedział Wirtualnej Polsce Wojciech Stępniewski, kierownik projektu "Klimat i energia" w WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej.
Wojciech Stępniewski podsumował wnioski pierwszych dwóch części czwartego raportu Międzyrządowego Zespołu do Spraw Zmian Klimatu. Delegaci z ponad 120 krajów zaapelowali do rządów państw o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Naukowcy oceniają, że globalne ocieplenie będzie przyspieszać, a jedną z przyczyn tego zjawiska jest działalność człowieka, głównie emisja dwutlenku węgla.
WWF podkreśla: każdy z nas może przyczynić się do polepszenia klimatu, zmniejszając * zużycie energii elektrycznej*. To szansa na ocalenie cudów przyrody, wielu gatunków zwierząt i uchronienie najbiedniejszych mieszkańców Ziemi od katastrofy ekologicznej, bo to oni są najbardziej poszkodowani przez skutki ocieplenia klimatu.
Rozmawiał Adam Przegaliński, realizacja i montaż Krystian Walczak, Wirtualna Polska. W filmie wykorzystano zdjęcia z serwisu fotograficznego AFP.
Zobacz także: Kampania WWF "Zróbmy dobry klimat"
Galeria
[
]( http://wiadomosci.wp.pl/zimno-cieplej-coraz-cieplej-arktyka-umiera-6038708322800769g )[
]( http://wiadomosci.wp.pl/zimno-cieplej-coraz-cieplej-arktyka-umiera-6038708322800769g )
Zimno, cieplej, coraz cieplej – Arktyka umiera