Trwa ładowanie...
d3aoqwk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ekipy poszukujące ofiar katastrofy samolotu proszą o pomoc miejscowych

Misja poszukiwawcza, która pracuje w miejscu katastrofy malezyjskiego boeinga na wschodniej Ukrainie, nie odnalazła w ostatnich dniach nowych szczątków jej ofiar - oświadczył jej szef Pieter-Jaap Aalbersberg. O pomoc poproszono miejscową ludność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce katastrofy samolotu Malaysia Airlines
Miejsce katastrofy samolotu Malaysia Airlines (PAP/EPA, Fot: Jerry Lampen)
d3aoqwk

Eksperci, którym towarzyszą psy tropiące, przeszukali bezpośrednią okolicę upadku samolotu, lecz nie wykluczają, że ludzkie szczątki i rzeczy osobiste pasażerów malezyjskiego Boeinga 777 wciąż jeszcze mogą znajdować się w dalszej odległości od tego miejsca - powiedział Aalbersberg.

Poinformował, że misja zwróciła się z prośbą o pomoc do mieszkańców okolicznych miejscowości. - Rozdajemy ulotki, w których prosimy, by ludzie informowali nas, że coś znaleźli, bądź przynosili nam rzeczy ofiar tej tragedii - przekazał.

- Doceniamy wsparcie ze strony miejscowych mieszkańców i rozumiemy, że ta katastrofa jest trudna i dla nich. To na ich podwórza spadały fragmenty samolotu i ciała, gdy bawiły się tam ich dzieci - podkreślił.

d3aoqwk

Szef misji wyjaśnił, że głównym celem działalności ponad stu ekspertów sądowych i nieuzbrojonych policjantów z Holandii, Australii i Malezji, a także grupy obserwatorów OBWE jest przekazanie szczątków ofiar katastrofy ich bliskim. Aalbersberg nie potrafił powiedzieć, jak długo misja pozostanie w miejscu tragedii.

Ukraińskie media podały, że do Kijowa przybyła 12-osobowa grupa amerykańskich ekspertów wojskowych, którzy mają pomagać władzom Ukrainy i specjalistom, którzy znajdują się już w miejscu katastrofy, w badaniu jej przyczyn.

Zadaniem Amerykanów będzie wsparcie logistyczne i komunikacyjne. Grupa ta nie będzie wyjeżdżać w rejon, gdzie malezyjski samolot spadł na ziemię, lecz będzie działała z Kijowa.

Boeing 777 linii Malaysia Airlines rozbił się 17 lipca w okolicach miasta Torez w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, najprawdopodobniej strącony rakietą ziemia-powietrze. W katastrofie zginęło 298 osób, wśród nich 193 Holendrów, 43 Malezyjczyków i 28 Australijczyków.

O wystrzelenie rakiety władze ukraińskie oskarżają prorosyjskich separatystów, którzy walczą z siłami rządowymi w obwodach donieckim i ługańskim.

d3aoqwk

Podziel się opinią

Share

d3aoqwk

d3aoqwk
Więcej tematów