Trwa ładowanie...
d2m0o6a
d2m0o6a

Egzekucja kilkudziesięciu bojowników. Al-Kaida wycina rywali

Związane z Al-Kaidą ugrupowanie Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) na północy Syrii w ciągu ostatnich dwóch dni dokonało egzekucji kilkudziesięciu bojowników rywalizujących z nim organizacji - podali przedstawiciele syryjskiej opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2m0o6a

Jeden z działaczy opozycyjnych przywoływanych przez agencję Reutera powiedział, że oddziały ISIL w muhafazie (prowincji) Rakka rozstrzelały około stu członków Frontu Nusra oraz Brygady Ahrar al-Szam. Front Nusra również utrzymuje kontakty z Al-Kaidą.

Niezależne źródła nie potwierdziły tych doniesień.

Powiązany z Al-Kaidą ISIL zraził do siebie inne frakcje rebelianckie i mieszkańców kontrolowanych przez siebie obszarów, brutalnie wprowadzając wąską interpretację islamskiego prawa (szariatu), a także porywając i zabijając swoich przeciwników.

d2m0o6a

Po kilku porażkach odniesionych na początku stycznia ISIL podjął kontrofensywę i w niedzielę odzyskał kontrolę nad prawie całym miastem Rakka, ok. 390 km na północny wschód od Damaszku. Wcześniej miasto to było pod władzą sojuszu islamistycznych ugrupowań.

W Syrii od ponad dwóch lat trwa wojna domowa, która powoli przeistacza się w konflikt między islamskimi radykałami a wyznawcami innych religii i umiarkowanymi muzułmanami.

d2m0o6a

Podziel się opinią

Share
d2m0o6a
d2m0o6a
Więcej tematów