Trwa ładowanie...
d1l1x3j
matura
22-05-2007 09:45

Egzaminy maturalne z informatyki i greki

Ponad 2 tys. tegorocznych maturzystów przystąpiło do pisania egzaminu z informatyki. Chęć zdawania matury z tego przedmiotu zadeklarował mniej niż jeden proc. maturzystów.

d1l1x3j
d1l1x3j

Największą popularnością informatyka cieszy się wśród abiturientów z liceów ogólnokształcących - zdaje go 0,7% z nich. W liceach profilowanych do egzaminu z tego przedmiotu przystąpiło 0,5% maturzystów, w technikach - 0,2%; w liceach uzupełniających i technikach uzupełniających - pojedyncze osoby.

Egzamin z informatyki można zdawać tylko na jednym - rozszerzonym poziomie.

Pisemne egzaminy maturalne odbywają się przed i po południu (rozpoczynają się o godzinie 9.00 i o 14.00). W turze popołudniowej przeprowadzane są egzaminy z przedmiotów rzadko wybieranych przez uczniów.

We wtorek po południu mają odbyć się egzaminy z greki i kultury antycznej oraz biologii i historii w językach: angielskim, niemieckim i francuskim. Egzaminy w językach obcych mogą zdawać abiturienci z klas dwujęzycznych.

d1l1x3j

Chęć zdawania egzaminu z greki i kultury antycznej zadeklarowało w całym kraju 6 osób.

Maturzyści zdają obowiązkowo trzy egzaminy pisemne: język polski, język obcy i wybrany przedmiot (lub przedmioty - maksymalnie trzy). Muszą ponadto zdać dwa obowiązkowe egzaminy ustne - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego - które przeprowadzane będą w szkołach przez pracujących w nich nauczycieli.

Maturę w całej Polsce zdaje w tym roku ponad 460 tys. uczniów. Część pisemna nowej matury rozpoczęła się w piątek 4 maja, potrwa do 23 maja. Równolegle do niej trwa sesja ustnych egzaminów maturalnych, która zakończy się 31 maja.

d1l1x3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1x3j
Więcej tematów