Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Arkusze CKE i odpowiedzi
Egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpoczął się w środę 26 maja o godzinie 9:00. W naszym artykule publikujemy arkusze CKE i odpowiedzi. Sprawdź, jak ci poszło.
W środę uczniowie ósmych klas zdawali egzamin z matematyki. Jest on obowiązkowy - tak jak z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego. Egzaminy rozpoczęły się 25 maja, a zakończą 27 maja.
Egzamin ósmoklasisty z matematyki arkusze CKE i odpowiedzi
W Dzień Matki ósmoklasiści zmagali się z tzw. królową nauk. Egzamin z matematyki miał formę pisemną. Przypomnijmy, że za wszystkie trzy egzaminy uczniowie mogą zdobyć łącznie 100 punktów. Wyniki są wyrażane w procentach.
Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwał 100 minut. Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mieli 150 minut. Poniżej publikujemy arkusze CKE oraz odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z matematyki.
Przypominamy także, że na stornie Wirtualnej Polski znajdziecie również arkusze CKE i proponowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.
Zobacz także: "My z covidowego". Niezwykły projekt z Kędzierzyna-Koźla
Egzamin ósmoklasisty z matematyki
Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Uczeń musi przystąpić do niego z trzech przedmiotów: język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny. Jest to warunek, aby ukończyć szkołę podstawową.
W tym roku egzaminy trwają od wtorku 25 maja do czwartku 27 maja. Dodatkowe terminy egzaminów ósmoklasistów to 16, 17 i 19 czerwca.
W tym roku egzamin wygląda nieco inaczej niż w latach poprzednich. Wszystko przez edukację zdalną. Egzaminy zostały przygotowane na podstawie wytycznych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 roku. Wcześniej były one układane na podstawie wymagań z podstawy programowej.
Wszystkie egzaminy ósmych klas odbywają się w reżimie sanitarnym. Na teren szkoły można wejść tylko w masce na twarzy. Zdjąć ją można dopiero po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej. Między ławkami należy zachować 1,5 metra dystansu.
Wyniki egzaminów ósmoklasistów są niezbędne podczas rekrutacji do szkół średnich. Im większa liczba punktów, tym szanse ucznia na dostanie się do wymarzonej szkoły wzrastają. Redakcja Wirtualnej Polski wszystkim ósmoklasistom życzy powodzenia!
Opracowanie odpowiedzi przygotował Dariusz Kulma, nauczyciel i ekspert z wydawnictwa Elitmat. Jest autorem kilku projektów edukacyjnych, w tym projektu "Jak zdać maturę z matematyki?", skierowanego do maturzystów w całej Polsce. Prowadzi fanpage i portal z materiałami dla maturzystów, z których korzystają tysiące osób w kraju. Jest również autorem serii książek dla maturzystów pn. "Jak zdać maturę z matematyki?" W związku z nowymi wyzwaniami w edukacji, nauczanie matematyki w ostatnim roku z sukcesami przeniósł również do świata on-line, organizując kursy i webinary dla maturzystów, w tym Wielkie Lekcje, w których jednocześnie brało udział nawet 1000 uczniów. Więcej informacji: www.dariuszkulma.elitmat.pl.