Trwa ładowanie...
d1g233u

Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś królowa nauk matematyka

Środa będzie drugim dniem egzaminu ósmoklasistów 2020. Po zmaganiach z testem z języka polskiego uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś królowa nauk matematyka
Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś królowa nauk matematyka (PAP)
d1g233u

Egzamin ósmoklasisty ma krótką, ale ciekawą historię. Po raz pierwszy odbył się w 2019 roku, jednak jego przeprowadzenie dość długo stało pod znakiem zapytania z powodu strajku nauczycieli.

Egzamin ósmoklasisty 2020 również zapisze się na kartach historii. Z powodu pandemii koronawirusa konieczne było przeniesienie jego terminu z końca kwietnia na czerwiec.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Arkusz z matematyki

d1g233u

Drugiego dnia egzaminu ósmoklasisty zdający zmierzą się z arkuszem z matematyki. Sprawdzian ten będzie składał się z pytań zamkniętych (testowych) i otwartych. Na udzielenie odpowiedzi na wszystkie z nich uczniowie będą mieli 100 minut. To o 20 minut mniej niż w przypadku języka polskiego. Wyjątek stanowią osoby, które potrzebują dostosowania czasu pracy podczas egzaminu. W ich przypadku czas na rozwiązanie arkusza został wydłużony do 150 minut.

Co zrobić, żeby zdać? W zasadzie nic. Egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zaliczyć, ponieważ nie istnieje minimalny próg punktowy. Warunkiem ukończenia szkoły podstawowej jest jednak przystąpienie do egzaminu.

Mimo gwarancji zaliczenia egzaminu poziom stresu z nim związany jest wysoki. Od liczby punktów zdobytych z każdego egzaminu zależy, do jakiej szkoły średniej dostaną się zdający.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Matematyka i co dalej?

Po przystąpieniu do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki zdającym pozostanie już tylko egzamin z języka obcego nowożytnego. W 2020 roku aż 95,7 proc. absolwentów podstawówek przystąpi do testu z języka angielskiego. 3,8 proc. zdecydowało się zdawać egzamin ósmoklasisty z języka niemieckiego, a zaledwie 0,5 proc. zadeklarowało inny język (francuski, hiszpański, rosyjski lub włoski).

d1g233u

Egzamin ósmoklasisty 2020 z języka obcego będzie miał miejsce w czwartek 18 czerwca. Tak jak wszystkie pozostałe egzaminy rozpocznie się o godzinie 9 rano. Na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania uczniowie będą mieli 90 minut.

Zobacz także: "Karta rodziny" Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna: Kartę Rodziny podpisał ponad 6 lat temu Bronisław Komorowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g233u

Podziel się opinią

Share

d1g233u

d1g233u
Więcej tematów