Trwa ładowanie...
d3e15vr
d3e15vr

Egipt: MSW oskarża Bractwo Muzułmańskie o utworzenie zbrojnego skrzydła

MSW Egiptu oskarżyło Bractwo Muzułmańskie o utworzenie zbrojnego skrzydła, którego celem miało być atakowanie sił bezpieczeństwa - podał w niedzielę Reuters. Rzecznik resortu podał nazwiska 12 osób, które miały należeć do grupy zbrojnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3e15vr

Według MSW grupa ta zabiła w styczniu pięciu policjantów w prowincji (muhafazie) Bani Suwajf.

Telewizja państwowa wyemitowała nagranie, na którym - według jej twierdzeń - jeden z członków grupy przyznawał się do winy. Mówił on, że spotkał się z człowiekiem, który zaoferował, że nauczy jego i innych chętnych, jak posługiwać się bronią.

Jak zauważa Reuters, oskarżenia pod adresem Bractwa Muzułmańskiego o utworzenie zbrojnego oddziału oznaczają, że presja na ten ruch, już represjonowany przez wojskowe władze, jeszcze wzrośnie.

d3e15vr

Z islamistycznego Bractwa wywodził się obalony przez armię w lipcu zeszłego roku prezydent Egiptu Mohammed Mursi. Od odsunięcia go od władzy członkowie i zwolennicy ruchu stali się obiektem represji.

W grudniu Bractwo Muzułmańskie zostało przez rząd uznane za organizację terrorystyczną. Za posiadanie w formie pisemnej lub innej jego nauk grozi pięć lat więzienia.

d3e15vr

Podziel się opinią

Share

d3e15vr

d3e15vr
Więcej tematów