Trwa ładowanie...
d32bw9k

Egipska prasa: Irak zakłóca sygnały GPS

Egipska prasa twierdzi, że Irak wciąż potrafi skutecznie zakłócać sygnały satelitarne GPS używane przez aliantów do zdalnego naprowadzania pocisków. Dowodem na to ma być wystrzelenie w ostatnich dniach przez Amerykanów kolejnego satelity GPS.

d32bw9k
d32bw9k

Egipski dziennik "al-Ahram" zauważa, że mimo, iż Amerykanie wystrzelili już 27 satelitów globalnego naprowadzania, to niedawno na orbitę został wyniesiony kolejny.

Według zapewnień arabskich obserwatorów, jest to związane z obecną operacją wojskową w Iraku. Gazeta twierdzi, że wiele amerykańskich rakiet, które znacznie zboczyły z kursu, stanowi dowód na to, że strona iracka potrafi zakłócać sygnał satelitów. Co więcej, irackie syreny alarmowe włączają się na około 7 minut przed dotarciem pocisku. Dowodziłoby to, że Irak potrafi również odbierać sygnały tych satelitów.

"Al-Ahram" pisze, że Amerykanie zniszczyli pięć irackich stacji zakłócających. Przejęli ich sygnał dzięki pomocy Rosji, która miała podać częstotliwości.

Wystrzelenie ostatniego satelity miałoby - według egipskiej prasy - pomóc Amerykanom w ostatecznej neutralizacji irackich fal. Zadaniem nowego urządzenia ma też być zwiększenie zasięgu całego systemu, a co za tym idzie, umożliwienie bardziej precyzyjnego namierzania większej ilości celów. (mk)

d32bw9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32bw9k
Więcej tematów