Trwa ładowanie...
d26ydka
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Edward Snowden oskarża NSA o szpiegostwo gospodarcze w Niemczech

Były pracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edward Snowden w wywiadzie dla niemieckiej telewizji NDR oskarżył służby wywiadowcze USA o szpiegostwo gospodarcze w Niemczech. Jak twierdzi, jego życie jest zagrożone.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edward Snowden
Edward Snowden (AFP, Fot: The Guardian)
d26ydka

- Jeżeli (służby) zdobędą od (koncernu) Siemensa informacje, które mogą być przydatne z punktu widzenia interesu narodowego USA, lecz nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem Ameryki, to mimo wszystko wykorzystują te informacje - powiedział Snowden w rozmowie z NDR.

Redakcja przekazała mediom informacje o fragmentach przeprowadzonego 22 stycznia w Moskwie wywiadu; cała rozmowa zostanie wyemitowana późnym wieczorem w niedzielę.

Snowden w ub. r. uciekł ze Stanów Zjednoczonych przez Hongkong do Rosji, gdzie - po okresie koczowania na moskiewskim lotnisku - uzyskał czasowy azyl. Przedtem ujawnił tajne dane, które wykazały olbrzymi zakres inwigilacji elektronicznej prowadzonej przez NSA w USA, Niemczech i na całym świecie. Jak się okazało, NSA podsłuchiwała rozmowy telefoniczne wielu polityków, w tym telefon komórkowy kanclerz Angeli Merkel. Ujawnienie tych dokumentów było szokiem i doprowadziło do kryzysu w stosunkach niemiecko-amerykańskich. Snowden jest ścigany przez władze USA, które chcą wytoczyć mu proces o zdradę.

d26ydka

- Przedstawiciele rządu chcą mnie zabić - powiedział Snowden telewizji NDR. Jako dowód przytoczył artykuł opublikowany na platformie internetowej "buzzfeed" z wypowiedziami pracowników Pentagonu i NSA, grożących uciekinierowi śmiercią.

Snowden powiedział, że wszystkie dokumenty przekazał dziennikarzom i nie ma wpływu na decyzje o ich publikacji.

d26ydka

Podziel się opinią

Share

d26ydka

d26ydka
Więcej tematów