Trwa ładowanie...
d2ig1xr

eBay: precz z nazizmem, Ku Klux Klanem i przestępcami

Amerykańska spółka eBay Inc., która jest organizatorem aukcji w Internecie, zabroniła sprzedaży przedmiotów i memorabiliów związanych z niemieckim nazizmem, Ku Klux Klanem oraz dotyczących notorycznych kryminalistów.

d2ig1xr
d2ig1xr

Decyzja ma związek z planami zagranicznej ekspansji firmy: eBay chce uniknąć prawnych problemów, które mogłyby wyniknąć, gdyby nie wprowadzono zakazu.

Faktycznie wejdzie on w życie 17 maja. Ma wyeliminować wszelkie historyczne wyjątki. Zgodnie z ogólnymi zasadami sprzedaży nie wolno bowiem handlować przedmiotami i pamiątkami, które promują nienawiść lub podżegają do przemocy. Zezwala się natomiast na sprzedaż przedmiotów starszych niż 50-letnie i mogących mieć wartość kolekcjonerską.

Ta ostatnia furtka jest więc zamknięta. Użytkowników sieci ostrzeżono, aby nie zgłaszali ofert na nazistowskie memorabilia z Francji, Niemiec, Austrii i Włoch ze względu na prawo obowiązujące w tych krajach. Internauci posługujący się językami francuskim lub niemieckim nie mogą również poszukiwać w przeglądarkach nazistowskich przedmiotów. (jask)

d2ig1xr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ig1xr
Więcej tematów