Trwa ładowanie...
hobby
30-05-2008 14:24

Dzisiejsza młodzież nie chce żyć w stresie

Z badań wykonanych na zlecenie warszawskiego magistratu wynika, że główne zainteresowania dzisiejszej młodzieży to sport, telewizja, internet i nicnierobienie - pisze Dziennik.

Share
Dzisiejsza młodzież nie chce żyć w stresieŹródło: Jupiterimages
drjcza5

Socjolodzy są dobrej myśli - Pokolenie, które wyrośnie z dzisiejszej młodzieży będzie pewne siebie i szczęśliwe. Jednak na pierwszy rzut oka styl życia młodych warszawiaków budzi niepokój. Ich ulubiony sposób spędzania wolnego czasu to uczestnictwo w społecznościach internetowych, gry w sieci, oglądanie telewizji. Ulubiona czynność to nicnierobienie. Za swoje mocne strony uważają dobroć, za słabe lenistwo. Lubią się bawić w pubach i uprawiają sport. - __Wszystko się zgadza, uczymy się, czytamy, bawimy, pijemy alkohol, myślimy o swojej przyszłości, a sport uprawiamy po to, żeby budować sylwetkę - powiedziała 23-letnia studentka dziennikarstwa.

Zamiłowanie do lenistwa i filmów w internecie nie oznacza, ze rośnie pokolenie nieudaczników, ale ludzi dobrze balansujących między życiem prywatnym a zawodowym. - uspokaja Tomasz Szlendak, socjolog specjalizujący się w badaniach młodzieży. -__To będą ludzie podobni do obecnych zachodnich 30-latków. Pewnie swojej wartości, wyluzowani, zdrowi i wysportowani. Kiedy wejdą na rynek pracy to pracodawca będzie o nich walczyć, a nie oni o pracę.

drjcza5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drjcza5
drjcza5
Więcej tematów