Trwa ładowanie...
d2bau9b

Dziś święto wszystkich mam! Jak obchodzimy je w stolicy?

Moje dzieci są już dorosłe. Syn mieszka w Gdańsku i jest przedstawicielem handlowym. Natomiast córka wyjechała z rodziną do Anglii i tam pracuje jako bankowiec. Oboje zawsze pamiętają o Dniu Matki i tak też było tym razem. Choć nie możemy się spotkać, to wystarczy mi kilka słów przez telefon by poczuć ich miłość. Bycie mamą to wspaniała sprawa - mówi Pani Krystyna z Ochoty. Dodaje przy tym, że tempo życia oraz skupienie na pracy zawodowej na pewno w jakiś sposób wpływają na współczesne celebrowanie tego święta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziś święto wszystkich mam! Jak obchodzimy je w stolicy?
(WawaLove.pl)
d2bau9b

Choć wielu warszawiaków jest tradycjonalistami i wybiera dla mam bukiet kwiatów albo kosmetyki, stolica oferuje także bardziej niebanalny sposób spędzenia tego dnia. Ogród w Powsinie zaprasza na niezwykły spacer wśród magnolii i różaneczników. Kino Muranów kusi przeglądem kina francuskiego a Och-Teatr nietypowym (bo wykonywanym przez amatorów) koncertem szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej. W Dniu Matki warto też zwrócić uwagę na swoje zdrowie. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Składano wtedy cześć tzw. matkom-boginiom, będącym symbolem płodności. W Polsce po raz pierwszy Dzień Matki był obchodzony w 1914 roku w Krakowie.

d2bau9b

Podziel się opinią

Share
d2bau9b
d2bau9b
Więcej tematów