Trwa ładowanie...
d2vz5b5

"Dzika reprywatyzacja". Jan Śpiewak skazany. Zapowiedział apelację

"Mogę zostać bankrutem" - napisał Jan Śpiewak w mediach społecznościowych. Sąd skazał go na karę 5 tys. zł grzywny, jego przeprosiny mają być widocznie na stronie głównej jednego z portali przez dwa tygodnie. Wyceniono to na 221 tys. zł. Wszystko przez jego wypowiedzi dotyczące reprywatyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Śpiewak na wtorek zapowiedział apelację
Jan Śpiewak na wtorek zapowiedział apelację (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d2vz5b5

"Chyba będę musiał uciekać z Polski" - napisał w mediach społecznościowych Jan Śpiewak. Wszystko zależy od tego, jaki wyrok wyda sąd apelacyjny, do którego zamierza zwrócić się działacz społeczny. Sąd pierwszej instancji zdecydował bowiem o skazaniu Śpiewaka.

Ma zapłacić 225 tysięcy kary (5 tys. grzywna, na 221 tys. zł wyceniono publikację przeprosin przez dwa tygodnie na jednym z portali). Za to, jak twierdzi Śpiewak, że "śmiał uznać, że jeśli adwokat Paweł Szaniawski kupuje roszczenia i przejmuje kamienice, to jest to dzika reprywatyzacja".

Według sądu te słowa "mogły poniżyć Szaniawskiego w oczach opinii publicznej" - obywatele mogli stracić zaufanie do pokrzywdzonego jako adwokata, mógł on ponadto nie uzyskać akceptacji na objęcie stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Śpiewak we wpisie wyjaśnił, na jakiej podstawie połączył Szaniawskiego z "dziką reprywatyzacją".

d2vz5b5

Zdrojewski apeluje do Schetyny: podejmij właściwą decyzję

Jan Śpiewak: "Mogę zostać bankrutem"

Działacz nie zgadza się z wyrokiem, bo, jak zaznacza, sformułowaniem "dzika reprywatyzacja" media posługują się od lat, a on sam od 2013 roku. "Teraz mogę zostać bankrutem, bo sąd nie rozumie i nie akceptuje, na czym polega wolność słowa. Takie wyroki są coraz częstsze. Niestety mamy coraz bardziej autorytarny wymiar sprawiedliwości, który rości sobie coraz więcej władzy nad życiem obywateli" - ocenił.

Zobacz też: Majmurek: "PiS właśnie stracił kontrolę nad przekazem o reprywatyzacji" (OPINIA)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vz5b5

Podziel się opinią

Share
d2vz5b5
d2vz5b5
Więcej tematów