Dżihadyści grożą Polsce. "Będziecie się czołgać i wyć z bólu"

• Dżihadyści powiązani z Państwem Islamskim grożą Polsce
• To reakcja na zapowiedź wysłania przez Polskę kontyngentów do Kuwejtu i Iraku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dżihadyści grożą Polsce. "Będziecie się czołgać i wyć z bólu"
(IS / twitter)

Dżihadyści powiązani z Państwem Islamskim zareagowali na decyzję o wsparciu przez Polskę walki z tą organizacją terrorystyczną - podaje Radio ZET.

Na kontach osób zajmujących się propagandą w Internecie można przeczytać m.in. że "Polacy będą czołgać się i wyć z bólu", "następne ataki będą na Polskę", a "polskie samoloty będą spadały".

- Pojawiły się liczne groźby - mówi w rozmowie z Radiem ZET dr Wojciech Szewko, zajmujący się tematyką terroryzmu i Bliskiego Wschodu. - To nie były oficjalne komunikaty Państwa Islamskiego, to były dyskusje "fanów". Ale to właśnie oni dokonują zamachów - podkreślił.

Według niego angażowanie polskiej armii w operację w Syrii i Iraku to zły pomysł. - To jest decyzja nieodpowiedzialna i niepotrzebna - ocenił ekspert. Według niego błędem jest zakładanie, że dzięki temu Polska otrzyma wsparcie ze strony NATO - nad Wisłą mają stacjonować dodatkowe siły Sojuszu. - Ta decyzja zapadła mniej więcej rok temu - przypomniał dr Szewko.

W sobotę prezydent Andrzej Duda wyraził zgodę na udział polskich żołnierzy w misji przeciwko Państwu Islamskiemu. Do Kuwejtu polecą cztery maszyny F-16 w misji rozpoznawczej. Polscy komandosi będą zaś szkolili wojska Sił Zbrojnych Iraku.

Polub WP Wiadomości