Trwa ładowanie...
d325bxt

Dziennikarze Reutera aresztowani. "Naruszyli tajemnicę państwową"

31-letni Wa Lone i 27-letni Kyaw Soe Oo, usłyszeli dzisiaj zarzuty. Mężczyźni zostali aresztowani 12 grudnia w Birmie. Grozi im nawet do 14 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wnosiliśmy o ich zwolnienie za kaucją, ale prokurator odrzucił wniosek"  powiedział AFP adwokat aresztowanych dziennikarzy Khin Maung Zaw.
"Wnosiliśmy o ich zwolnienie za kaucją, ale prokurator odrzucił wniosek" powiedział AFP adwokat aresztowanych dziennikarzy Khin Maung Zaw. (Shutterstock.com)
d325bxt

Dziennikarze jednej z największych na świecie agencji prasowych usłyszeli zarzuty złamania ustawy o tajemnicy państwowej.
Według władz przechowywali tajne dokumenty sił bezpieczeństwa. Akta miały dotyczyć birmańskiego stanu Rakhine, z którego masowo uciekają członkowie muzułmańskiej mniejszości Rohingja.

ZOBACZ TAKŻE: Polski fotoreporter porwany w Syrii

Dziennikarzom zarzuca się zamiar "przesłania ważnych dokumentów dotyczących sił bezpieczeństwa w stanie Rakhine zagranicznym agencjom". O ich uwolnienie niejednokrotnie apelowało ONZ i Unia Europejska.

Wiele regionów Birmy jest niedostępnych dla dziennikarzy

W 2017 r. w kraju tym 11 dziennikarzy zostało aresztowanych z powodu wykonywania swojej pracy.

Z leżącego na zachodzie Birmy stanu Rakhine, z powodu brutalnej operacji birmańskiego wojska i policji, od końca sierpnia 2017 r. uciekło ponad 650 tys. muzułmanów z mniejszości Rohingja. Udali się do sąsiedniego Bangladeszu.

d325bxt

Podziel się opinią

Share
d325bxt
d325bxt
Więcej tematów