Trwa ładowanie...
d29d812

Dziennikarze ofiarami mowy nienawiści. TVP zapewnia im pomoc psychologiczną

TVP postanowiło chronić swoich pracowników przed mową nienawiści. Jej ofiarami padli między innymi Magdalena Ogórek czy Krzysztof Ziemiec. Ich pracodawca nie tylko "postawił" ochroniarzy przed siedzibą telewizji, ale zapewnił również konsultacje ze specjalistą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Środowisko dziennikarskie solidaryzowało się z Magdaleną Ogórek po incydencie przed siedzibą TVP Info
Środowisko dziennikarskie solidaryzowało się z Magdaleną Ogórek po incydencie przed siedzibą TVP Info (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
d29d812

Na początku lutego Magdalena Ogórek nie mogła odjechać autem sprzed siedziby TVP Info, bo tłum skutecznie jej to uniemożliwiał. Nie obyło się bez obelg. Krzysztof Ziemiec przyznał, że on i jego rodzina też padli ofiarą mowy nienawiści. I to miało być powodem rezygnacji dziennikarza z prowadzenia "Wiadomości". TVP postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce.

W rozmowie z WP Ziemiec mówił, że po incydencie z udziałem Ogórek przed siedzibą telewizji pojawili się ochroniarze. Ale to nie wszystko. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", telewizja publiczna uruchomiła punkt konsultacji z psychologiem dla swoich pracowników i współpracowników.

Porady specjalisty będą udzielane w siedzibie TVP. Psycholog już od kilku dni jest do dyspozycji pracowników i współpracowników telewizji. Konsultacje mają zakończyć się wraz z końcem lutego.

d29d812

Nie wiadomo, ilu dziennikarzy skorzystało z porad psychologa i ilu skarżyło się na ataki. Nie jest znana również kwota, jaką TVP przeznaczyło na pomoc pracownikom i współpracownikom.

Zobacz też: Magdalena Ogórek zaatakowana przed siedzibą TVP Info. Wkroczyła policja

Telewizja w rozmowie z gazetą podkreśliła, że dziennikarze mają zapewnioną anonimowość. Tłumaczyła, że podjęta takie działania ze względu na "utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom płynącej z zewnątrz agresji i hejtu wobec pracowników i współpracowników" i po to, by "zminimalizować i złagodzić stres i niepokój".

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29d812

Podziel się opinią

Share

d29d812

d29d812
Więcej tematów