Dziennikarze ofiarami mowy nienawiści. TVP zapewnia im pomoc psychologiczną

TVP postanowiło chronić swoich pracowników przed mową nienawiści. Jej ofiarami padli między innymi Magdalena Ogórek czy Krzysztof Ziemiec. Ich pracodawca nie tylko "postawił" ochroniarzy przed siedzibą telewizji, ale zapewnił również konsultacje ze specjalistą.

Dziennikarze ofiarami mowy nienawiści. TVP zapewnia im pomoc psychologiczną
Źródło zdjęć: © East News | Beata Zawrzel/REPORTER
Anna Kozińska

Na początku lutego Magdalena Ogórek nie mogła odjechać autem sprzed siedziby TVP Info, bo tłum skutecznie jej to uniemożliwiał. Nie obyło się bez obelg. Krzysztof Ziemiec przyznał, że on i jego rodzina też padli ofiarą mowy nienawiści. I to miało być powodem rezygnacji dziennikarza z prowadzenia "Wiadomości". TVP postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce.

W rozmowie z WP Ziemiec mówił, że po incydencie z udziałem Ogórek przed siedzibą telewizji pojawili się ochroniarze. Ale to nie wszystko. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", telewizja publiczna uruchomiła punkt konsultacji z psychologiem dla swoich pracowników i współpracowników.

Porady specjalisty będą udzielane w siedzibie TVP. Psycholog już od kilku dni jest do dyspozycji pracowników i współpracowników telewizji. Konsultacje mają zakończyć się wraz z końcem lutego.

Nie wiadomo, ilu dziennikarzy skorzystało z porad psychologa i ilu skarżyło się na ataki. Nie jest znana również kwota, jaką TVP przeznaczyło na pomoc pracownikom i współpracownikom.

Telewizja w rozmowie z gazetą podkreśliła, że dziennikarze mają zapewnioną anonimowość. Tłumaczyła, że podjęta takie działania ze względu na "utrzymujący się od dłuższego czasu wysoki poziom płynącej z zewnątrz agresji i hejtu wobec pracowników i współpracowników" i po to, by "zminimalizować i złagodzić stres i niepokój".

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (165)